چقدر به سیستم پارک خودکار اتومبیل‌ها اعتماد دارید؟

نویسنده:

۱۱:۱۱:۰۷

طبق یک تحقیق جدید که توسط انجمن اتومبیل‌رانی آمریکا صورت گرفته، سیستم پارک خودکار اتومبیل‌ها نسبت به انسان‌ها عملکرد بهتری دارد؛ اما انسان‌ها هنوز به این سیستم‌ها اعتماد ندارند. بخشی از این موضوع به دلیل عدم اعتماد به کل دستگاه‌های خودکار است؛ اما حس اغراق‌آمیز انسان‌ها در مورد توانایی‌هایشان یک عامل مهم در عدم اعتماد به سیستم خودکار پارک محسوب می‌شود.

طبق گفته محققان، سیستم‌های پارک خودکار در مقایسه با رانندگان انسانی که به صورت دستی پارک می‌کردند، ۸۷ درصد کمتر با جدول کنار خیابان برخورد داشتند و ۴۷ درصد حرکات کمتری انجام دادند. روبات‌های به کار گرفته شده در اتومبیل‌ها ۳۷ درصد نزدیک‌تر به جدول پارک کردند و ۱۰ درصد سریع‌تر بودند.

اتومبیل‌هایی که در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفتند، عبارت‌اند از مدل ۲۰۱۵ لینکلن اِم‌کِی‌سی، مدل ۲۰۱۵ مرسدس-بنز اِم‌اِل۴۰۰ ۴ماتیک، مدل ۲۰۱۵ کادیلاک سی‌تی‌اِس، مدل ۲۰۱۵ بی‌ام‌و آی ۳ و مدل ۲۰۱۵ جیپ چروکی لیمیتد. اگرچه بسیاری از مدل‌های به کار گرفته شده، جزو اتومبیل‌های لوکس بودند؛ اما قابلیت پارک خودکار در اتومبیل‌های عادی نیز وجود دارد.

با این که این فناوری همانند آنچه در تبلیغات نشان داده می‌شود، کار می‌کند؛ اما کاربران دوست ندارند از این قابلیت استفاده کنند.
 در تحقیق انجمن اتومبیل‌رانی آمریکا، ۸۶ درصد مردان و ۷۱ درصد زنان به توانایی‌های خود برای پارک اتومبیل اعتماد دارند. این در حالی است که ۷۲ درصد از مردان و زنان اظهار داشتند به پارک خودکار اتومبیل‌ها اعتماد ندارند.

این موضوع باعث می‌شود فروش اتومبیل‌های خودران در آینده بسیار دشوارتر شود.
 

برگرفته از
پارک خودکار
لینک کوتاه

دیدگاه