ساخت روبات سوسک مختص جاسوسی توسط دانشمندان روسی

نویسنده:

۰۶:۱۴:۵۵

دانشمندان دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک در کالینینگراد امیدوارند از این روبات حشره مانند برای کمک به پیدا کردن قربانیانی که در زیر آوار گیر افتاده‌اند، استفاده کنند.

سرپرست این گروه به نام آلکسی بلوسو در این رابطه گفت: «دانشگاه برکلی طی چهار سال اخیر بر روی یک سوسک روبات کار کرده است؛ اما آن‌ها مجبور نبودند آن را به شکل یک حشره بسازند، به همین دلیل روبات آن‌ها از روبات ما سریع‌تر است. با این حال روبات آن‌ها نمی‌تواند در حال حرکت با سرعت بالا بپیچد و اصلاً شبیه سوسک واقعی نیست. در حالی که از ما خواسته شد در زمان و بودجه معین، یک سوسک روباتی بسازیم».

این روبات که ۱۰ سانتی‌متر طول دارد، می‌تواند با سرعت ۳۰ سانتی‌متر در ثانیه حرکت کند که یک‌سوم سرعت یک سوسک واقعی است. همچنین این روبات می‌تواند باری تا وزن ۱۰ گرم را حمل نماید که برای حمل یک دوربین کوچک کافی است. این روبات دارای حسگر نور، کاوشگر‌های ارتباطی و غیر ارتباطی است تا موانع را پشت سر بگذارد و در فضاهای کوچک حرکت کند.

دنیل بورچوکین مهندس ارشد این دانشگاه گفت: «ما مجبور بودیم بسیاری از اجزا را از ابتدا تولید کنیم. به عنوان مثال، شرکتی در اتریش وجود دارد که برای پاها چرخ‌دنده تولید می‌کند؛ اما هزینه یک واحد برای هر روبات حدود ۹۰۰۰ دلار است. این در صورتی است که کل بودجه ما ۲۲٬۵۰۰ دلار است».

در حال حاضر این تیم در حال کار بر روی یک نسخه استتار شده از این روبات برای ارتش روسیه است.
 

برگرفته از
جاسوسی
لینک کوتاه