طراحی سیستمی برای شناسایی بدافزارهای آدرس‌های وب کوتاه توییتر

نویسنده:

۱۲:۵۲:۵۷

این سیستم هوشمند توسط گروهی از دانشمندان و با حمایت انجمن تحقیقات علمی فیزیکی و مهندسی و انجمن تحقیقات اجتماعی و اقتصادی طراحی شده است. دانشمندان پس از تجزیه‌وتحلیل یکی از تحقیقات نسبتاً موفق دانشگاه کاردیف تصمیم گرفتند راه‌حلی برای این مشکل پیدا کنند. تحقیق دانشگاه کاردیف موفق شده بود حملات احتمالی را در عرض ۵ ثانیه با دقت ۸۳ درصدی شناسایی کند. این در حالی است که یک پنجره ۳۰ ثانیه‌ای باعث دستیابی به میزان موفقیت ۹۳ درصدی شد. این تست در فینال جام جهانی کریکت و سوپربول ۲۰۱۵ انجام شد. در این تست، تعامل بین دستگاه کاربر و وب‌سایتی که کاربر از آن بازدید می‌کرد، مورد بررسی قرار گرفت. اگر دستگاه تغییرات غیرمنتظره‌ای مانند فایل‌ها و فرآیندهای تغییریافته را گزارش می‌کرد، لینک موردنظر به عنوان لینک مخرب در نظر گرفته می‌شد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده، دانشمندان توانستند سیستم خود را طوری برنامه‌نویسی کنند که نشانه‌های حملات را شناسایی کند و آدرس‌های وب مضر و سالم را از هم تشخیص دهد. مدیر آزمایشگاه علمی داده‌های اجتماعی دانشگاه کاردیف، نحوه انتخاب این مسابقات ورزشی توسط محققان را این‌گونه توضیح می‌دهد:

«متأسفانه حجم بالای ترافیک در رویدادهای بزرگ باعث می‌شود محیط مناسبی برای مجرمان سایبری ایجاد شود تا آن‌ها بتوانند حملات مخفی خود را انجام دهند. همه می‌دانند افراد معمولاً از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر برای دستیابی به اطلاعات یک رویداد استفاده می‌کنند».

این سیستم تابستان سال آینده در مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا مجدداً مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. بدین طریق امیدواریم که پلت‌فرم‌های شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر در‌ آینده‌ای نزدیک ایمن‌تر شوند. مدیر انجمن تحقیقات علمی فیزیکی و مهندسی در این رابطه گفت: «استفاده از شبکه‌های اجتماعی بخش جداناپذیری از زندگی مدرن محسوب می‌شود و برای سازمان‌ها، کسب‌و‌کارها و افراد عادی بسیار مهم است. بریتانیا باید در محیطی انعطاف‌پذیر و ایمن کار کند. این تحقیق به مقابله با چنین حملات سایبری که از سوی مجرمان سایبری صورت می‌گیرد، کمک خواهد کرد».
 

برگرفته از
توییتر
لینک کوتاه

دیدگاه