همه آنچه باید درباره دستاوردهای سامسونگ در حوزه IoT بدانید

نویسنده:

۱۲:۲۵:۳۰

سامسونگ الکترونیکس یکی از اصلی‌ترین بازیگران عرصه اینترنت اشیاست و در سال 2015، رتبه دوم جهان را به عنوان شرکت «نوآور در حوزه اینترنت اشیا» از آن خود کرده است. سیستم‌های هوشمند سامسونگ آرامش خاطر، قدرت کنترل و انعطاف‌پذیری بیشتری برای کاربران خود فراهم می‌کند.

سامسونگ اعتقاد دارد اینترنت اشیا مزایای بی‌شماری، چه برای جامعه و چه برای تمامی افراد، دارد و تلاش می‌کند تا نوآوری سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و خدمات مرتبط با اینترنت اشیا را سرعت بخشد تا همچنان به عنوان برندی پیشرو در حوزه اینترنت اشیا فعالیت کند.
 
چشم‌انداز سامسونگ در حوزه اینترنت اشیا (IoT)

 • تا سال 2020، تمامی محصولات سامسونگ به قابلیت اینترنت اشیا مجهز خواهند شد.

کاربردهای اینترنت اشیا

 • اتوماسیون خانه و ساختمان: با مجموعه‌ای از فناوری‌های نوآورانه اینترنت اشیا می‌توان خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند را کنترل کرد. محصولات اینترنت اشیا سامسونگ الهام‌بخش سبک زندگی با مصرف بهینه انرژی است. تا سال 2020 مجموعه لوازم‌خانگی و حسگرهای سامسونگ که می‌توانند در شبکه اینترنت به هم متصل شوند با توسعه بیشتر Smart Things سریع‌تر رشد خواهند کرد.
 • شهر هوشمند: اینترنت اشیا کمک می‌کند تا شهری پایدار و کارآمد داشته باشیم. روشنایی هوشمند خیابان‌ها، تشخیص خودکار نشت در لوله‌ها، کنترل ترافیک شهری، کنترل دوربین‌های نظارتی شهری از ویژگی‌های شهر هوشمند (Smart City) است.
 • تولید هوشمند: مزایای اینترنت اشیا در یک واحد صنعتی، شامل نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی است که سرعت تولید هوشمند را بهبود می‌بخشند. سامسونگ با راهکار اینترنت اشیا به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا سلامت ابزارها و ماشین‌آلات خود را بررسی کنند.
 •  خودرو: اینترنت اشیا مجموعه‌ای از فناوری‌ها را برای خودروهای مدرن ارائه می‌کند که شامل نمایشگر داخل خودرو، مسافت سنج از راه دور و تعمیرات و نگهداری قابل پیش‌بینی است. سامسونگ به خودروها همچون بخشی از اکوسیستم فناوری نوظهور اینترنت اشیا نگاه می‌کند و با بعضی از خودروسازان بزرگ نیز در این زمینه همکاری دارد.
 • بهداشت و درمان: بهبود کیفیت و دسترسی به محصولات دیجیتال و به‌کارگیری اینترنت اشیا در حوزه بهداشت و درمان موجب تحولی عظیم در این بخش شده است.
 • پوشیدنی‌ها: محصولات اینترنت اشیا سامسونگ در حوزه پوشیدنی‌ها بسیار متنوع هستند. توانایی و جایگاه پوشیدنی‌ها در زمینه بهداشت، سرگرمی و سبک زندگی به سرعت در حال گسترش است.
 

معرفی تعدادی از محصولات اینترنت اشیا سامسونگ

 • مرکز هوشمند خانگی (SmartHub): «اشیا هوشمند» راهکار جدیدی نیز با عنوان «مرکز هوشمند خانگی» معرفی کرده که با امکان اطلاع‌رسانی از طریق اپلیکیشن، امنیت بیشتری برای خانه‌ها در مقابل دزدی، حریق و نشت گاز فراهم می‌آورد.
 • حسگر خواب: فناوری SleepSense سامسونگ به افراد کمک می‌کند تا خواب خود را مدیریت کنند. این دستگاه همچنین اطلاعات مربوط به سلامتی فرد از قبیل ضربان قلب، تنفس و حرکات را هنگام خواب جمع‌آوری می‌کند و از طریق اپلیکیشن مربوط گزارش می‌دهد.
 • ماشین لباسشویی: ماشین لباسشویی WW8500 Addwash سامسونگ، اولین ماشین لباسشویی در جهان است که با گوشی‌های هوشمند، کنترل و نظارت می‌شود.
 • ساعت هوشمند Gear S2: به کمک ساعت هوشمند Gear S2 دیگر نیازی به استفاده همیشگی از گوشی‌های همراه نیست و بسیاری از کارها از روی مچ دست کاربر قابل انجام هستند.
 • سامسونگ نه تنها در زمینه محصولات خانگی هوشمند فعالیت می‌کند، بلکه برای زندگی بیرون از خانه هم این سیستم‌ها را فراهم کرده است، ازجمله طراحی و اجرای شبکه‌های فروش هوشمند، سیستم‌های پرداخت هوشمند (Samsung Pay) و دفتر کار هوشمند.


در این نشست آقای طنابیان؛ مدیر بخش IoT سامسونگ از آمریکا به صورت ویدیویی توضیحاتی دادند و در آخر به سوالات خبرنگاران پاسخگو بودند.
 

برگرفته از
IoT
لینک کوتاه
برچسب ها