تنها ۲۵ دستگاه از این پورشه ساخته می‌شود

نویسنده:

۰۱:۲۰:۳۴

هر چند سال یک‌بار شرکت پورشه تعداد زیادی از اتومبیل‌های قدیمی و جدید مختص مسابقه را در یک مکان و به مناسبت گردهمایی رِن‌اسپرت (Rennsport Reunion) جمع می‌کند. پنجمین دوره از این گردهمایی باشکوه اخیراً در پیست جاده‌ای مزدا ریس‌وِی لگونا سکا (Mazda Raceway Laguna Seca) برگزار شد. این گردهمایی به اندازه‌ای شگفت‌انگیز است که افراد دوست دارند چیزی شبیه سوغاتی با خود داشته باشند؛ سوغاتی همچون نسخه‌ای خاص از ۹۱۱ اِس.

نسخه گردهمایی رِن‌اسپرت اتومبیل پورشه ۹۱۱ اِس کاررا جی‌تی‌اِس (Porsche 911 Carrera GTS Rennsport Reunion Edition) سوغاتی ارزانی نیست. این اتومبیل که مختص آمریکای شمالی است و تنها ۲۵ دستگاه از آن ساخته می‌شود، به اندازه برخی از اتومبیل‌های مختص مسابقه‌ای که از آن‌ها الهام گرفته، کمیاب خواهد بود.

این اتومبیل توسط بخش پورشه اکسکلاسیو (Porsche Exclusive) ساخته خواهد شد که کارهای سفارشی را می‌سازد. نسخه رن‌اسپرت بر اساس اتومبیل ۹۱۱ کاررا جی‌تی‌اِس ساخته می‌شود. این بدین معنی است که از یک موتور ۳٫۸ لیتری فلت-سیکس با توان ۴۳۰ اسب بخار و ۳۲۴ پوند بر فوت گشتاور در این اتومبیل استفاده می‌شود. همچنین برخی بخش‌های مربوط به عملکرد بهبود خواهد یافت؛ مانند پایین آوردن سیستم تعلیق، اسپرت کردن اگزوز و بهره‌گیری از بسته اسپرت کرونو.

اگرچه کاررا جی‌تی‌اِس استاندارد هم با جعبه‌دنده دو کلاچی ۷ سرعتی PDK و هم با جعبه‌دنده دستی ارائه می‌شود؛ اما نسخه گردهمایی رِن‌اسپرت تنها با جعبه‌دنده دستی ارائه خواهد شد. این امر باعث می‌شود این اتومبیل در عرض ۴٫۲ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن ۱۹۰ مایل در ساعت باشد.

ویژگی‌هایی که مختص نسخه گردهمایی رِن‌اسپرت هستند، بیشتر مربوط به ظاهر این اتومبیل هستند؛ مانند استفاده از گرافیک روی کاپوت، کناره‌ها و در صندوق‌عقب و رنگ خاکستری فشن. این بخش‌ها با چرخ‌های ۲۰ اینچی اسپرت کلاسیک که ظاهرش مجدداً مد شده و بخش‌های دیگری روی بدنه که به رنگ مشکی شیشه‌ای هستند، هماهنگ می‌شوند.

داخل کابین از تزئینات داشبوردی از جنس فیبر کربن بهره می‌برد و از همان به‌روزرسانی‌های موجود در کاررا جی‌تی‌اس استاندارد برخوردار است، از جمله فرمان خاص، تزئینات داخلی و کفپوش. لوگوی جی‌تی‌اس نیز به رنگ قرمز زرشکی به بخش تکیه‌گاه سر صندلی‌ها چسبیده و کمربندها و ظاهر دورسنج‌ها نیز به همان رنگ مشاهده می‌شوند. همچنین خریداران یک زنجیر کلید به رنگ خاکستری فشن و با فرورفتگی به رنگ قرمز زرشکی به دست می‌آورند.

علاوه بر تزئینات خاص، نسخه گردهمایی رن‌اسپرت کاملاً مجهز است و از صندلی‌های جلوی برقی که در ۱۸ جهت حرکت می‌کنند، یک سیستم صوتی Bose و دستیار پارک در عقب بهره می‌برد. احتمالاً قیمت این نسخه از ۱۴۹٬۳۳۰ دلار آغاز می‌شود.

 

برگرفته از
Porsche 911s
لینک کوتاه

دیدگاه