افزایش محدوده مسافت یکی از اتومبیل‌های تسلا تا سال ۲۰۱۷

نویسنده:

۰۱:۳۹:۲۹

الون ماسک طی مصاحبه‌ای با رسانه‌های دانمارک اظهار داشت طبق برآوردهای وی، شرکت تسلا می‌تواند تا سال ۲۰۱۷ اتومبیلی ارائه دهد که محدوده مسافت آن ۱۰۰۰ کیلومتر معادل ۶۰۰ مایل است.

مدیرعامل شرکت تسلا در مراسم افتتاح اولین کارخانه تسلا در اروپا، اعلام کرد این شرکت سازنده اتومبیل‌های الکتریکی از فناوری‌های مناسب باتری و رانشگر برخوردار است و می‌تواند اتومبیلی بسازد که با یک‌بار شارژ، ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند.

این ادعا به این واقعیت تکیه دارد که تسلا مدل اس پی ۸۵ دی (Model S P85D) با یک‌بار شارژ توانست با سرعت ۲۴٫۴ مایل در ساعت، ۴۵۲ مایل مسافت را طی کند. البته این میزان در دنیای واقعی کمتر خواهد بود؛ اما نکته مهم این است که نگرانی در مورد محدوده مسافت اتومبیل‌های الکتریکی به تدریج کمتر خواهد شد.

همچنین الون ماسک معتقد است تا سال ۲۰۲۰ به محدوده مسافت ۷۴۵ مایلی دست خواهد یافت و در چنین زمانی، شرکت تسلا می‌تواند سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه بفروشد. همچنین وی مجدداً تأکید کرد که فناوری خودران این شرکت طی چند سال آینده ارائه خواهد شد.

فعلاً مشتریان تسلا منتظر قابلیت عبور خودران باشند که تا پایان سال جاری در اتومبیل‌های تسلا ارائه می‌شود. قابلیت‌های دیگری مانند دستیار حفظ لاین، کروز کنترل قابل تطبیق و پارک دوبل خودکار و تمام قابلیت‌هایی که در حال حاضر در اتومبیل‌های نسخه تولید شرکت‌های دیگر وجود دارند، فعلاً در مرحله تست بتا قرار دارند و تا پایان سال ۲۰۱۶ در اتومبیل‌های مدل اِس و احتمالاً مدل ایکس ارائه خواهند شد.

 

برگرفته از
تسلا
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “افزایش محدوده مسافت یکی از اتومبیل‌های تسلا تا سال ۲۰۱۷”