کامیون نیمه‌خودران شرکت مرسدس-بنز

نویسنده:

۰۲:۵۰:۰۳

این کامیون یا نیمه‌تریلر خودران که Actros نام دارد، مجهز به سیستم Highway Pilot‌ است. این کامیون موفق شد اولین سفر خود را بین شهرهای دنکن‌دورف و اشتوتگارت با موفقیت به پایان برساند. این سفر در حالی صورت گرفت که تنها مدیر بخش اتوبوس و کامیون دایملر سوار این کامیون بود.

یکی از اعضای هیئت‌رئیسه دایملر در این رابطه گفت: «سفر امروز یک گام مهم به سوی بلوغ بازاری کامیون‌های خودران و حمل‌ونقل جاده‌ای ایمن و قابل‌تحمل کالا در آینده محسوب می‌شود. در تور جهانی کامیون Freightliner Inspiration در آمریکا در ماه مه، اعلام کردیم که سیستم Highway Pilot به زودی در جاده‌های آلمان تست خواهد شد. حالا پس از گذشت ۵ ماه، به این هدف دست یافتیم».

البته این کامیون بیشتر نیمه‌خودران است تا خودران. این کامیون می‌تواند به صورت خودکار وسیله نقلیه را هدایت کند، سرعت را افزایش دهد و ترمز بگیرد. با این حال راننده باید هوشیار باشد و همواره ترافیک را کنترل کند. همچنین راننده باید آماده باشد تا در صورت نیاز، مداخله کند. سیستم Highway Pilot از یک رادار که در جلو نصب شده و یک دوربین استریو بهره می‌برد. طبق گفته شرکت مرسدس-بنز وسایل نقلیه مجهز به این سیستم تاکنون حدود ۱۲٬۵۰۰ مایل در مسیرهای مختص تست در سراسر جهان مسافرت کرده‌اند.

طبق تحقیقات شرکت مرسدس-بنز، تقریباً ۶۶ درصد تصادفات مربوط به برخوردهایی است که از پشت اتومبیل یا در اثر انحراف از لاین، خواب‌آلودگی، حواس‌پرتی و خطاهای رانندگی اتفاق می‌افتند. این سیستم تمام این خطرها را از بین می‌برد. این سیستم هوشیار، متمرکز و آرام است. این سیستم ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته بلااستثنا کار می‌کند.

 

برگرفته از
نیمه‌خودران شرکت مرسدس-بنز
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “کامیون نیمه‌خودران شرکت مرسدس-بنز”