ساخت مجتمع جدید اپل در حیاط خلوت گوگل، شاید برای توسعه خودرانهای اپل

نویسنده:

۰۲:۳۳:۰۸

نشریه سیلیکون ولی بیزنس گزارش می‌دهد که اپل قرار است مجتمع ساختمانی Central & Wolfe را از لندبانک اینوستمنتز اجاره کند و بر اساس حدس و گمانهای ماه گذشته احتمالا این دو گروه در حال مذاکرات نهایی هستند. البته هیچ زمان مشخصی برای شروع ساخت و ساز اعلام نشده است.
 
مجتمع Central & Wolfe تقریبا ۷.۳ هکتار وسعت دارد و شامل ۹ ساختمان عظیم با عمر بیش از ۴۰ سال است. هنگامی که عملیات ساختمانی تمام شود، این مجموعه ظاهری کاملا متفاوت به خود خواهد گرفت و تمام بناهای قدیمی توسط سه ساختمان دایره مانند که تمام نمای ظاهری مجتمع را پوشانده جایگزین خواهند شد. هر یک از این سه ساختمان هم یک دهلیز اختصاصی دارد و بیش از نصف مجموعه را فضای باز تشکیل خواهد داد که در میان دوایر اصلی محصور شده اند.
 
و بدون شک تمام امکاناتی را که از یک مجموعه ساختمانی عظیم دره سیلیکون انتظار داریم، به شکل تمام و کمال در اینجا خواهیم دید. از این امکانات احتمالی می توان یک شعبه بانکی درون مجموعه، کافه تریا، مرکز بدنسازی، کافی شاپ، مرکز کنفرانس، آشپزخانه سیار با قابلیت دسترسی درون و اطراف مجموعه، آرایشگاه، زمینها و مجموعه‌های ورزشی، آمفی‌تئاتر ۵۰۰ نفره فضای باز، فروشگاه و تعمیرگاه دوچرخه و یک فروشگاه عمومی اشاره کرد. همچنین اپل تصمیم دارد جای پارک برای ۲۵۸۲ ماشین را در این مجموعه اجرا کند. هرچند که تنها ۱۲ جای پارک در فضای باز این سفینه فضایی پیش‌بینی شده است و قرار است ۱۱۷۰ تای آنها در زیرزمین باشند و ۱۴۰۰ تای دیگر هم در گاراژهای همکف مسقف قرار می‌گیرند.
 
چند سالی است که اپل به شکل کاملا روشن و همراه با اطلاع رسانی عمومی مشغول کار بر روی پروژه میلیارد دلاری Apple campus 2 به شکل سفینه فضایی (http://www.footofan.com/fa/contents/detail3783) است که در کوپرتینو در حال ساخت است. با ساخت این مجموعه تازه بیش از ۳۰۰۰ کارمند اپل در حیات خلوت گوگل مشغول کار خواهند شد. زیرا Central & Wolfe تقریبا در نزدیکی بزرگراه مرکزی کالیفرنیا و با فاصله اندکی از مانتین ویو (محل استقرار گوگل) قرار گرفته است.
 
علاوه بر این مهمترین شایعاتی که در خصوص کاربری ساختمان جدید مطرح است، احتمال استفاده از آن به عنوان مرکز اصلی پروژه‌های سری اپل و شاید اختصاصا پروژه ماشین هوشمند خودران این شرکت باشد. زیرا اپل مدتی است که فعالیت های مشکوک خود در زمینه تکنولوژی اتومبیل را سرعت و وسعت بخشیده و متخصصان زیادی از غولهای اتومبیل سازی جهان را گرد هم آورده است.
 

 

برگرفته از
مجتمع جدید اپل
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “ساخت مجتمع جدید اپل در حیاط خلوت گوگل، شاید برای توسعه خودرانهای اپل”