برای سومین سال متولی: اپل و گوگل برترین برندهای دنیا

نویسنده:

۱۱:۰۸:۲۴

گزارش «برترین برندهای بین‌المللی» Interbrand 2015 نشان می‌دهد که صنایع تکنولوژیک همچنان سردمدار بازار هستند و نیمی از ۱۰ جایگاه برتر لیست امسال را به خود اختصاص داده اند.
 
ارزش برند Apple در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۷۰ میلیارد دلار برآورد شده و Google هم ۱۴۳ میلیارد دلار قیمت گذاری  شده است. این آمار نشان افزایش ارزش برند ۴۳ و ۱۲ درصدی این دو غول تکنولوژی است. این ارزش بر اساس عملکرد مالی سالیانه شرکت، میزان تاثیر برند بر مشتریان و رضایتمندی آنها و اینکه کدام یک می‌توانند محصولاتی گرانقیمت و اعلا اما مشتری پسند عرضه کنند، سنجیده می‌شود.
 
مایکروسافت با اندکی جابجایی در مقام چهارم قرار دارد و جایگاه پنجم در اختیار IBM است. سامسونگ کره‌ای هم توانسته جایگاه هفتم این لیست را از آن خود کند و آمازون نیز نهم شده است. این شرکت سال گذشته در رتبه ۱۵ ایستاده بود.  لازم به ذکر است که Interbrand آمازون را به عنوان یک برند فروشگاهی و آی‌بی‌ام را به عنوان یک برند تجاری دسته بندی می‌کند.  لذا شاید نتوان آمازون را در این رده بندی جزو شرکتهای تکنولوژی دانست. دیگر رده های یک رقمی این لیست در سال ۲۰۱۵ به کوکا کولا، تویوتا، جنرال الکتریک و مک‌دونالد تعلق گرفته‌اند.
 
لنوو هم که به تازگی وارد این لیست شده، توانسته رتبه ۱۰۰ را در اختیار بگیرد و پی‌پال  هم نود و هفتم شده است. نوکیا و نینتندو هم هر دو با سقوط جایگاه در سال جاری روبرو شده اند.
 

 
 

برگرفته از
برترین برندهای دنیا
لینک کوتاه

دیدگاه