سورپرایز ناگفته اپل: iPhone 6s تقریبا ضدآب است!

نویسنده:

۰۱:۲۱:۳۷

اپل در لبه های اتصال دو بخش رویی و زیری آیفونهای  جدیدش از یک واشر آب‌بندی ویژه بهره برده و علاوه بر این تمامی کابلهای اتصال، قطعات و بورد اصلی آنها را با مواد ضدآب پوشش داده است. اینگونه به خوبی از لاجیک بورد آیفون حفاظت می‌شود. این بورد بخش اصلی قطعات الکترونیکی حساس آیفون است که بیش از همه در برابر آسیبهای مایعات ضعیف است. اما با این ترفند هوشمندانه اپل تا حد زیادی این ضعف برطرف شده است.
 
تقریبا اغلب اسمارت فونهای ضد آب موجود در بازار تمام تلاش خود را بر جلوگیری از ورود آب به موبایل متمرکز کرده اند و پورتهای ورودی و درزها را محافظت می‌کنند، اما هیچ یک به فکر محافظت درونی قطعات نبوده‌اند.  در حالی که روش آنها منجر به یک محصول ضد آب واقعی نمی‌شود. در عوض تا کنون ویدیوهای زیادی منتشر شده‌اند که از مقاومت آیفون ۶ اس در برابر نفوذ آب و جان به در بردن آن در مقابله با مایعات خبر می‌دهند.  در حالی که سامسونگ و سونی مدتها است قابلیت ضد آب بودن دستگاه‌هایشان را در بوق و کرنا کرده‌اند، اما اپل در سکوت خبری کامل از کنار قابلیت جدید آیفون عبور می‌کند. 
 
از دیدگاه روانشناسانه مشتری مداری به نظر می‌رسد که تصمیم اپل برای سکوت کاملا هوشمندانه است. هنگامی که شما اعلام کنید ابزار تولیدی‌تان ضد آب  است، همه انها می خواند تلفنهای شان را راهی لیوان و استخرهای آب کنند تا صحت ادعای شما را بیازمایند. حداقل تجربه گلکسی اس ۵ در این زمینه این موضوع را تایید می‌کند. اما اکنون وقتی به شکل اتفاقی آیفونهای‌ کاربران در توالت یا جوی آب  یا  حوض کوچک حیاط خانه بیافتد، به شکل دلپذیری از زنده ماندن آیفون عزیز و قیمتی‌شان شگفت زده خواهند شد. 
 
علاوه بر این افزودن قابلیت ضدآب به آیفونهای جدید بدان معنی است که طول عمر آنها بیشتر شده و هزینه‌های پس از تولید (همچون تعمیرات) برای شرکت بسیار کاهش خواهند یافت. این موضوع هم در کوتاه مدت به نفع آپل و کاربران خواهد بود و هم اینکه شرکت با خیال راحت تری می تواند طرح‌های جایگزینی و ارتقا آیفونهای تازه را اجرا کند.
 

 
 

برگرفته از
ضدآب
لینک کوتاه