هوایی پاک با اتوبوس‌های الکتریکی

نویسنده:

۱۲:۳۷:۵۱

شرکت‌ها و کشورهای مختلفی به دنبال روش‌های جدید و نوآورانه برای به‌کارگیری اتومبیل‌های الکتریکی هستند که هیچ‌ آسیبی به محیط‌زیست نمی‌رسانند. حتی دولت بریتانیا قصد دارد جاده‌هایی بسازد که به شارژ اتومبیل الکتریکی در حین حرکت کمک می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که اتومبیل‌های الکتریکی ماندگار خواهند بود. با این حال آیا وسایل نقلیه دیگر نیز الکتریکی خواهند شد؟

فکر می‌کنید روزانه چند اتوبوس از جلوی چشمان شما عبور می‌کنند، یک بار در روز یا هر ساعت؟ یک شرکت نوپا به نام پروترا (Proterra) قصد دارد به شهرها کمک کند تا سرویس تمیزتری به کار گیرند. این شرکت می‌خواهد اتوبوس‌های الکتریکی را جایگزین اتوبوس‌های بنزینی قدیمی بکند.

با این اتوبوس‌ها که به صورت اتوماتیک و از طریق یک شارژر در ایستگاه‌های مخصوص و تنها در عرض ۵ دقیقه شارژ می‌شود، عملکرد اتوبوس‌های فعلی را خواهید داشت؛ اما این بار بدون هیچ نوع آلودگی. در حال حاضر، این اتوبوس‌ها با یک بار شارژ حدود ۲۵۸ مایل مسافت را طی می‌کنند.

با توجه به این که برخی از شهرها اتوبوس‌‌های قدیمی را کنار گذاشته و اتوبوس‌های هیبریدی الکتریکی و بنزینی را به کار گرفته‌اند، احتمالاً در آینده اتوبوس‌های بنزینی کلاً کنار گذاشته می‌شوند.
 

برگرفته از
اتوبوس‌های الکتریکی
لینک کوتاه

دیدگاه