تغذیه: چگونه می‌توانم با میل به شیرینی مقابله کنم؟

نویسنده:

۰۵:۰۴:۵۴

۱. روز خود را با یک صبحانه شامل پروتئین، چربی و غذاهای گیاهی شروع کنید. اسموتی‌‏های«ترکیب چند میوه که در مخلوط‌‏کن له شده» مخصوص صبحانه که شارژ کننده های خوبی هستند یا شیک‌‏های تقویتی«مخلوط شیر با مواد مغذی مثل پسته -موز یا عسل» برای این منظورایده آل هستند. خوردن صبحانه معمولی پر از کربوهیدرات ها و غذاهای شیرین و یا نشاسته بدترین کاری است که می‌‏توانید برای رفع میلتان به شیرینی انجام دهید. خوردن یک صبحانه خوب برای جلوگیری از میل به شیرینی ضروری است و این دستور صبحانه اسموتی، دستوری سیر کننده، مغذی و خوشمزه است.
 
۲. خوردن به طور منظم. سه وعده غذا و دو میان وعده در روز بخورید. برای بسیاری از مردم، اگر به طور منظم غذا نخورند، سطح قند خون شان پایین می آید، احساس گرسنگی می‌‏کنند و به احتمال زیاد به دنبال تنقلات و میان‌‏وعده‌‏های شیرین می‌‏روند.
 
۳. هر چند ساعت ۱۰۰ تا۳۰۰ میلی گرم L- گلوتامین «منابع غذایی L-گلوتامین شامل گوشت گاو، مرغ، ماهی، تخم مرغ، شیر، محصولات لبنی، گندم، کلم، چغندر، لوبیا، اسفناج و جعفری» لازم است. این کار اغلب میل به شیرینی را تسکین می‌‏دهد و مغز آن را مانند سوخت مصرف می‌‏کند.
 
۴.ذهن خودتان را منحرف کنید، به پیاده روی بروید، در صورت امکان پیاده روی در طبیعت بهترین خواهد بود، شنا کنید. هوس معمولا برای حداکثر ۱۰-۲۰ دقیقه دوام دارد و بعد رفع میشود. اگر بتوانید حواس خودتان را با موضوع دیگری پرت کنید، اغلب رفع می‌‏شود. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، آسان‌‏تر شده و سر و کله زدن با میل به شیرینی ساده‌‏تر می‌‏شود.
 
۵. یک تکه میوه بخورید. اگر شما به هوس خود تسلیم شدید، یک تکه میوه بخورید. این‌‏کار ولع مصرف شیرینی را برآورده کرده و بسیارهم سالم است.

۶. مقدار زیادی آب بنوشید. گاهی اوقات نوشیدن آب یا آب معدنی می‌‏تواند در زمان میل به شیرینی به شما کمک کند.

۷. در صورت امکان تنقلات شیرین را از خانه و دفتر خود دور نگه دارید . مشکل است که میان وعده خود را از چیزهایی که دم دست نیست انتخاب کرد.

۸. یک پاکسازی و سم‏زدایی بدن انجام بدهید. انجام یک پاکسازی برای حداقل ۱۰-۱۴ روزه بسیار موثر است. این کار وقت کافی به بدن می‌‏دهد تا بتواند بر میل به شیرینی غلبه کند.
برگرفته از
میل به شیرینی
لینک کوتاه

دیدگاه