بدترین زمان برای خوردن

نویسنده:

۰۵:۱۲:۰۲

طبق یک تحقیق جدید که در نشریه Journal of Health Psychology منتشر شده، بدترین فعالیتی که می‌توانید در حین خوردن انجام دهید، راه رفتن است.

دانشمندان دانشگاه سری در انگلستان ۳ گروه از زنان را برای ارزیابی شکل‌های مختلف حواس‌پرتی به هنگام خوردن میان وعده مورد بررسی قرار دادند. یک گروه یک کلیپ ۵ دقیقه‌ای از سریال کمدی فرندز را تماشا کردند و در همین حین یک غله نواری خوردند. گروه دیگر همین غله نواری را به هنگام راه رفتن خوردند. گروه سوم این میان وعده را در حین گفتگو با یک دوست و به صورت نشسته خوردند. پس از انجام تمام آزمایش‌ها، از هر ۳ گروه خواسته شد به یک پرسشنامه پاسخ دهند و یک تست مزه شکلات، تکه‌های هویج، انگور و چیپس سیب‌زمینی را سپری کنند.

محققان پس از رفتن شرکت‌کنندگان، میزان مصرف میان وعده توسط هر گروه را اندازه‌گیری کردند و متوجه شدند زنانی که در حین راه رفتن میان وعده خود را خورده بودند، ۵ برابر بیشتر از سایر گروه‌ها شکلات خورده‌اند.

احتمالاً این موضوع به دلیل تعداد بالای حواس‌پرتی‌هایی است که به هنگام راه رفتن ایجاد می‌شود.

زمانی که راه می‌روید، فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهید، مانند توجه به مسیر و اجتناب از برخورد به اطرافیان. به همین دلیل تقریباً غیرممکن است که بتوانید به آنچه می‌خورید، توجه کنید. به همین دلیل نمی‌توانید تأثیر این موضوع بر روی گرسنگی را پردازش کنید. همچنین طبق نظریه محققان، راه رفتن نوعی ورزش محسوب می‌شود. به همین دلیل شاید افراد خود را توجیه می‌کنند به دلیل ورزشی که انجام داده‌اند، می‌توانند بیشتر بخورند.

اگر نمی‌توانید از خوردن در حین راه رفتن خودداری کنید، بهتر است از هدفون استفاده کنید. هدفون باعث می‌شود صداهای محیط بیرون را نشنوید و تعداد حواس‌پرتی‌ها به حداقل می‌رسد. این بدین معنی است که شما می‌توانید توجه بیشتری به آنچه می‌خورید، داشته باشید.
 

برگرفته از
خوردن
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “بدترین زمان برای خوردن”
  1. این یکی از ده ها آداب و احکام غذا خوردن است که دین مبارک اسلام ۱۴۰۰ سال پیش به بشریت آموخته است و بشر تازه امروزه آن را کشف کرده است.