انتشار گزارش تصادفات اتومبیل‌های خودران

نویسنده:

۰۳:۳۲:۴۱

همه دوست دارند آینده فناوری اتومبیل‌ها را ببینند، ببینند چگونه قدرت اتومبیل‌ها تأمین می‌شود یا چگونه اتومبیل‌ها کنترل می‌شوند. به لطف شرکت تسلا و سیستم باتری شگفت‌انگیزش، ابزارهای موردنیاز برای تأمین قدرت اتومبیل‌های آینده را در اختیار داریم؛ اما فرآیند کنترل اتومبیل‌ها هنوز تحت بررسی است. شرکت‌هایی همچون گوگل در زمینه اتومبیل‌های خودران پیشگام هستند؛ اما امنیت این اتومبیل‌ها در چه حدی است؟

حالا سازمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا، گزارش تصادفات مربوط به اتومبیل‌های خودران گوگل را منتشر کرده است. من می‌توانم به عنوان نماینده انسان‌ها بگویم انسان‌ها در این رقابت شکست خورده‌اند.

در تمام تصادفات، اتومبیل خودران یا متوقف بوده یا به دلیل ترافیک یا عابران پیاده سرعت خود را کاهش داده است. در نتیجه تصادف به دلیل عدم توجه راننده وسیله نقلیه دیگر اتفاق افتاده است. ۳ تصادف نیز گزارش شده‌اند که به هنگام کنترل وسیله نقلیه خودران توسط انسان، اتفاق افتاده‌اند؛ با این حال این تصادف‌ها نیز به دلیل قضاوت نادرست انسان و گرفتن کنترل از سیستم خودران اتومبیل اتفاق افتاده است.

قبلاً نیز این موضوع تأیید شده که وسایل نقلیه خودران برای کاربرد در خیابان‌های عمومی بسیار ایمن هستند. حالا این گزارش‌ها مدرک دیگری هستند که نشان می‌دهند انسان‌ها برای رانندگی در کنار راننده‌های بی‌عیب‌ونقص آمادگی ندارند.

من شخصاً فکر می‌کنم وسایل نقلیه خودران تا مدت‌ها نمی‌توانند با جوامع انسانی ادغام شوند. این وسایل نقلیه احتمالاً در مسیرهای بسته یا جایی که ایمنی حرف اول را می‌زند، بهتر کار می‌کنند.
نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید آماده هستید تا خیابان‌ها را با وسایل نقلیه خودران سهیم شوید؟
 

برگرفته از
اتومبیل‌های خودران
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “انتشار گزارش تصادفات اتومبیل‌های خودران”