انتشار مشخصات فنی و قیمت مدل ۲۰۱۶ هوندا سیویک

نویسنده:

۰۶:۲۹:۴۶

نسل دهم سیویک برای شرکت هوندا اهمیت زیادی دارد؛ زیرا سیویک نه تنها ۲۵ درصد از فروش کل وسایل نقلیه هوندا را به خود اختصاص داده است، بلکه در یکی از ارزان‌ترین دسته‌های صنعت اتومبیل به رقابت می‌پردازد.

این موضوع باعث شده شرکت هوندا مدل ۲۰۱۶ سیویک را کلاً مورد بازبینی قرار دهد. این سدان در ماه نوامبر عرضه می‌شود و بعد نسخه‌های کوپه، هاچ‌بک، اس‌آی و تایپ آر ارائه خواهند شد.
این شرکت ژاپنی اخیراً مشخصات فنی مربوط به مصرف بهینه سوخت و قیمت این اتومبیل را منتشر کرده است. طرفداران سبک جدید و بدون صندوق‌عقب و طراحی جسورانه سیویک خوشحال می‌شوند که بدانند این اتومبیل تنها ۱۵۰ دلار گران‌تر از مدل ۲۰۱۵ است.

قیمت تیپ عادی مدل ۲۰۱۶ سدان سیویک از ۱۸٬۶۴۰ دلار شروع می‌شود که با یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر جدید ارائه خواهد شد و ۱۵۸ اسب بخار توان و ۱۳۸ پوند بر فوت گشتاور دارد. این تیپ LX تنها مدلی است که از دنده دستی ۶ سرعتی استاندارد و دنده متغیر پیوسته به صورت اختیاری و با هزینه اضافی ۸۰۰ دلار برخوردار خواهد بود. مصرف بهینه سوخت برای جعبه‌دنده دستی و موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر به ازای هر گالن سوخت در شهر ۲۷ مایل، در بزرگراه ۴۰ مایل و به صورت ترکیبی ۳۱ مایل است. اگر از جعبه‌دنده متغیر پیوسته استفاده کنید، در شهر ۳۱ مایل، در بزرگراه ۴۱ مایل و به صورت ترکیبی ۳۵ مایل مسافت به ازای هر گالن سوخت طی خواهید کرد.

همچنین شرکت هوندا یک مجموعه مختص قابلیت‌های ایمنی به نام Honda Sensing با پرداخت هزینه ۱۰۰۰ دلار برای تمام تیپ‌ها ارائه می‌دهد. این قابلیت‌ها عبارت‌اند از کروز کنترل قابل تنظیم با دنباله‌روی سرعت پایین، دستیار حفظ لاین، سیستم کاهش انحراف از جاده، دستیار ترمز مختص کاهش تصادفات، هشدار تصادف در جلو و هشدار انحراف از لاین که همه بی‌نقص کار می‌کنند. جالب است بدانید کروز کنترل قابل تنظیم با دنباله‌روی سرعت پایین در تمام سرعت‌ها از سرعت‌های بزرگراه گرفته تا سرعت‌های توقف و حرکت مختص ترافیک کار می‌کند.

قیمت تیپ EX از ۲۱٬۰۴۰ دلار شروع می‌شود و با همان موتور ۲٫۰ لیتری ارائه می‌شود؛ اما از قابلیت‌های ورود هوشمند، قفل درها به هنگام دور شدن، احتراق موتور از طریق دکمه‌فشاری، صفحه‌نمایش لمسی صوتی-تصویری، اندروید اتو و کارپلی اپل بهره می‌برد.

 اگر بتوانید قیمت تیپ EX-T را بپردازید، شرایط بسیار خوبی به وجود می‌آید. هوندا یک موتور جدید ۱٫۵ لیتری توربو شارژ ۴ سیلندر طراحی کرده که ۱۷۴ اسب بخار توان و ۱۶۲ پوند بر فوت گشتاور دارد. این رانشگر از جعبه‌دنده متغیر پیوسته بهره می‌برد؛ اما برای به‌کارگیری در رانشگر توربو شارژ تنظیم شده است. این موتور توربو به ازای هر گالن سوخت در شهر ۳۱ مایل، در بزرگراه ۴۲ مایل و به صورت ترکیبی ۳۵ مایل مسافت طی می‌کند.

اگر به دنبال کابین لوکس‌تری هستید، تیپ EX-L با قیمت ۲۳٬۷۰۰ دلار کاملاً مناسب است. این تیپ از پوشش چرمی صندلی‌ها، کنترل شرایط آب‌و‌هوا در دو منطقه، صندلی برقی راننده که در ۸ جهت قابل تنظیم است، یک فرمان و یک دسته‌دنده با پوشش چرمی بهره می‌برد. اگر ۱۰۰۰ دلار بیشتر بپردازید، سیستم هدایت مسیر گارمین به همراه دید سه‌بعدی و آگاهی بلافاصله از وضعیت ترافیک نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد.

در نهایت تیپ تورینگ هوندا یک اتومبیل کامپکت مقرون‌به‌صرفه را به یک اتومبیل لوکس در سطح عادی تبدیل می‌کند. این تیپ از چراغ‌های ال‌ای‌دی، برف‌پاک‌کن‌های مجهز به حسگر باران، صندلی‌ برقی سرنشین کنار راننده که در ۴ جهت تنظیم می‌شود، صندلی‌های مجهز به سیستم گرمایشی در عقب و قابلیت‌های استاندارد Honda Sensing برخوردار است.
تمام قیمت‌های مذکور به جز هزینه ۸۳۵ دلاری تحویل هستند. نسخه کوپه سیویک جدید در زمستان سال جاری عرضه خواهد شد.

 

برگرفته از
هوندا سیویک
لینک کوتاه