وسایل نقلیه عجیب پلیس

نویسنده:

۱۱:۴۲:۳۶

کنفرانس انجمن بین‌المللی رؤسای پلیس در واقع همان نمایشگاه CES برای فناوری‌های عجیب مختص اجرای قانون است. از آنجا که پلیس‌ها اتومبیل‌های عجیب را دوست دارند، در این کنفرانس شاهد حضور وسایل نقلیه عجیب، جذاب و کم‌نظیری بودیم که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

البته در این کنفرانس نیز همانند سایر نمایشگاه‌های مختص اتومبیل، الهام‌بخشی جزء مهمی محسوب می‌شود. بیشتر ادارات پلیس نمی‌تواند هزینه اتومبیل‌های تسلایی را که مجهز به فناوری تشخیص آلایندگی هستند، بپردازند و زمانی که بحث جایگزینی ناوگانشان مطرح می‌شود، ترجیح می‌دهند از اتومبیل‌های سفید و سیاه فورد و داج که همه جا می‌بینید، استفاده کنند. با این حال، به لطف این کنفرانس، اگر این ادارات بخواهند یک رانَک الکتریکی یا یک مرکز فرماندهی متحرک ۳۰ فوتی داشته باشند، می‌دانند که باید با کدام شرکت تماس بگیرند.

این سه‌چرخه محصول شرکت کانادایی BRP است که چند وسیله نقلیه دیگر که شبیه وسایل نقلیه ارتشی هستند، نیز در این کنفرانس به نمایش گذاشته بود.

شرکت اکستریم گرین پروداکتز (Xtreme Green Products) یک شرکت سازنده تجهیزات تمام الکتریکی پلیس است که در شهر لاس‌وگاس قرار دارد. شعار این شرکت در این کنفرانس، جمله «سیاه‌وسفیدهای ما همه کاملاً سبز هستند» بود.

هیچ‌چیز همانند یک اتومبیل اسپرت تمام الکتریکی به درد اداره پلیس محلی نمی‌خورد.

بزرگ‌ترین هلی‌کوپتر حاضر در این کنفرانس، ایرباس اچ ۱۲۵ نام دارد.

هلی‌کوپتر شرکت بل به همراه یک دوربین حساس به گرما که در جلوی آن قرار دارد، ارائه می‌شود.

 این دوربین تصاویر را مستقیماً به مانیتوری در کابین خلبان ارسال می‌کند.

شرکت‌های هارلی دیویدسان و بی‌ام‌و موتورسیکلت‌هایی در این کنفرانس به نمایش گذاشته بودند که بیشتر برای گروه گشت بزرگراه‌ها مناسب است.

این دو ژیروکوپتر در حال حاضر توسط اداره‌های پلیس روستایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ژیروکوپترها در یک برنامه آزمایشی که توسط قوه قضاییه اجرا شده، به کار گرفته شده‌اند. هدف از این برنامه آزمایشی این است که ببینند آیا این کوپترها می‌توانند به عنوان نمونه ارزان‌تر پشتیبانی هوایی در اداره‌های پلیس کوچک‌تر کار کنند یا خیر.

داخل کابین یک ژیروکوپتر از نزدیک.

داخل مرکز فرماندهی متحرک ویزوکاپ که در واقع یک اتوبوس بازسازی شده است.

واحد متحرک عکس‌العمل کنوشا کانتی در واقع یک تریلر بسیار فعال است.

مسئولان این کنفرانس به عنوان نوستالژی یک سدان BelAir از سال ۱۹۷۳ به نمایش گذاشته بودند که در اصل متعلق به اری‌کانتی بود؛ اما مجدداً رنگ‌آمیزی شده بود تا شبیه یک اتومبیل مختص گشت‌زنی شیکاگو از عصر موتورهای V8 و گرالد فورد به نظر برسد.

 

برگرفته از
وسایل نقلیه عجیب
لینک کوتاه

دیدگاه