ارائه نسخه اندرویدی اپلیکیشن مورد تأیید ادوارد اسنودن

نویسنده:

۱۱:۴۶:۵۵

اپلیکیشن سیگنال (Signal) که توسط شرکت Open Whisper Systems طراحی شده، از سال ۲۰۱۴ برای آی‌او‌اس ارائه شده بود. این اپلیکیشن که ترکیبی از دو اپلیکیشن RedPhone و TextSecure است و امن‌ترین اپلیکیشن مختص پیام‌رسانی و تماس‌های صوتی محسوب می‌شود، حمایت Electronic Frontier Foundation را نیز به دست آورده است. این مؤسسه جزو مدافعان حریم خصوصی آنلاین محسوب می‌شود.

اپلیکیشن سیگنال کدباز است و می‌توانید آن را از طریق این لینک دانلود کنید. سیگنال از پروتکل‌های کدگذاری پیشرفته بین دو دستگاه استفاده می‌کند تا داده‌های فرستنده و گیرنده را ایمن نگه دارد. سیگنال از طریق به‌کارگیری اثرانگشت‌های کلیدی و تمامیت تماس از طریق تطابق کلمات در دو دستگاه، درستی پیام را می‌سنجد. همچنین این اپلیکیشن از چت گروهی حمایت می‌کند و هیچ‌یک از متاداده‌های مربوط به اعضای گروه توسط شرکت Open Whisper Systems ذخیره نمی‌شود.

در وب‌سایت سیگنال این‌گونه نوشته شده است: «مثل همیشه سیگنال از شماره تلفن فعلی و دفترچه مخاطبان شما استفاده می‌کند. هیچ فرآیند مجزایی برای ورود وجود ندارد و از نام کاربری و گذرواژه یا پین برای مدیریت یا پاک کردن استفاده نمی‌شود. ما نمی‌توانیم مکالمات شما را بشنویم یا پیام‌هایتان را ببینیم. هیچ‌ فرد دیگری نیز نمی‌تواند. همه چیز در سیگنال همیشه به صورت بین دستگاهی کدگذاری و به شدت مهندسی شده تا تعاملات شما ایمن بماند».

اسنودن یکی از مدافعان مشهور سیگنال است و پس از ارائه نسخه اندرویدی این اپلیکیشن، مجدداً این اپلیکیشن را تأیید کرده است. وی در توییتر خود گفت: «من هر روز از سیگنال استفاده می‌کنم».
در حال حاضر می‌توانید سیگنال را از فروشگاه پلی‌استور دانلود کنید.
 

برگرفته از
پیام‌رسانی خصوصی
لینک کوتاه

دیدگاه