هواپیمای دریایی جدید طراح معروف، برت روتان

نویسنده:

۱۱:۰۸:۱۱

اسکای‌گال (SkiGull) یک هواپیمای دریایی است که روتان به منظور استفاده شخصی طراحی کرده است. این هواپیما ۴۷‌مین طراحی وی محسوب می‌شود. روتان اولین بار جزئیات مربوط به طراحی اسکای‌گال را اوایل سال جاری میلادی در گروهی در نمایشگاه هوایی انجمن هواپیماهای آزمایشی در ایالت ویسکانسین آمریکا اعلم کرد. وی قصد داشت در این نمایشگاه اسکای‌گال را به پرواز درآورد؛ اما در آن زمان هواپیما آماده نبود. حالا می‌توانید تصاویری از اولین تست نسخه تکمیل‌شده این هواپیمای دریایی را در آب ببینید.

این هواپیما که ظرفیت حمل دو سرنشین را دارد، بیشتر شبیه یک هواپیمای دریایی عادی است؛ اما چند ویژگی منحصربه‌فرد دارد؛ روتان این هواپیما را طراحی کرده تا سفری بدون توقف از کالیفرنیا به هاوایی داشته باشد. این هواپیما قرار است بتواند در شرایط آبی متلاطم‌تر از آنچه توسط هواپیمای آبی به وجود می‌آید نیز کار کند؛ زیرا ابزار اسکی روی آب آن روی جاذب‌های تکان هیدرولیکی نصب شده‌اند. همچنین این هواپیما نسبت به آب شور مقاوم است.

هنوز مشخص نیست آیا مدلی از این هواپیما در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت یا خیر؛ اما سابقه روتان نشان می‌دهد این اتفاق نمی‌افتد؛ زیرا طی سال‌های اخیر بیشتر طراحی‌هایش صرفاً یک‌بار و مختص تحقیقات یا پروژه‌های شرکای تجاری‌اش ساخته شده‌اند. در ضمن تست اولیه اسکای‌گال روی آب نشان داد که این هواپیما هنوز مشکلات کوچکی دارد که بایستی رفع شود. به هر حال، روتان می‌گوید نتایج به دست آمده در مورد عملکرد این هواپیما روی آب را منتشر خواهد کرد تا به سازندگان دیگر هواپیماهای دریایی کمک کند.
 

برگرفته از
SkiGull
لینک کوتاه

دیدگاه