سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری تویوتا در آمریکا

نویسنده:

۰۹:۰۵:۵۱

شرکت تویوتا می‌خواهد فناوری خودران تا سال ۲۰۲۰ کاری کند که مردم دیگر نیازی به مسافرت‌های بزرگراهی نداشته باشند. حالا سرمایه‌گذاری جدید این شرکت ژاپنی نشان می‌دهد که این شرکت تا چه اندازه آینده بدون راننده را جدی گرفته است. این شرکت طی ۵ سال آینده ۱ میلیارد دلار بر روی تأسیس یک شرکت تحقیقاتی در آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این پروژه در ژانویه ۲۰۱۶ آغاز می‌شود و مهندسین این شرکت بر روی دستیابی به پیشرفت‌هایی در زمینه هوش مصنوعی و روباتیک برای کاربرد در وسایل نقلیه تمرکز خواهند کرد.

این مؤسسه به منظور دستیابی به این اهداف آینده‌نگرانه، مراکزی در دو شهر مختص توسعه فناوری‌های پیشرفته راه‌اندازی خواهد کرد. شرکت تویوتا یک اداره مرکزی در پائلو آلتو در کالیفرنیا و یک آزمایشگاه در نزدیکی مؤسسه فناوری ماساچوست تأسیس خواهد کرد. مشاور فنی فعلی این شرکت، گیل پرت، مدیرعامل این بخش جدید خواهد بود و حدود ۲۰۰ محقق برای به‌کارگیری هوش مصنوعی و روبات‌ها در جاده استخدام خواهد کرد. رویای آرمانی تویوتا برای این سرمایه‌گذاری بزرگ، دستیابی به آینده‌ای است که همه بتوانند زندگی ایمن‌تر، آزادتر و بدون اجباری داشته باشند.

پرت رهبر فعالیت‌های تویوتا در زمینه تبدیل به یک نیروی صنعتی با این اصول است. هدف وی با توجه به تعهدات اخیر، ایمن‌تر کردن رانندگی و قرار دادن آن در دسترس همگان است. وی همچنین می‌خواهد این فناوری را در خارج از اتومبیل‌ها نیز به کار گیرد، مانند کمک به شهروندان مسن. شرکت تویوتا اوایل سال جاری پرت را استخدام کرد تا شراکت ۵۰ میلیون دلاری این شرکت با دانشگاه استنفورد و مؤسسه ماساچوست را در زمینه توسعه هوش مصنوعی هدایت کند. وی قبل از همکاری با تویوتا، مدیریت پروژه‌های روباتیک آژانس دولتی دارپا را بر عهده داشت.
 

برگرفته از
سرمایه‌گذاری
لینک کوتاه

دیدگاه