پیشرفت چشمگیر هوآوی در زمینه شارژ باتری

نویسنده:

۰۴:۰۱:۱۴

با افزایش اندازه صفحه‌نمایش و توان گوشی‌های هوشمند، تأمین برق این گوشی‌های مدرن همیشه باعث نگرانی بوده است. بسیاری از گوشی‌ها با یک‌بار شارژ تنها یک روز دوام می‌آورند. فناوری‌های فعلی شارژ سریع، راه درازی را طی کرده‌اند تا بتوانند در عرض یک ساعت باتری را به طور کامل شارژ کنند. به نظر می‌رسد شرکت هوآوی به یک رکورد جدید برای شارژ سریع دست یافته است. باتری جدیدی که این شرکت معرفی کرده، در عرض ۵ دقیقه تا ۵۰ درصد شارژ می‌شود.

این باتری که در یک کنفرانس صنعتی در ژاپن معرفی شد، به جای استفاده از برخی فناوری‌های آزمایشی شارژ سریع که از تحولات عجیب‌وغریبی مانند تزریق نقاط کوانتومی از جنس پیریت آهن یا کاربرد سلول‌های آلومینیوم-یون بهره می‌برند، مبتنی بر فناوری باتری لیتیم-یون است. قابلیت شارژ سریعی که این باتری به شما می‌دهد، از اتم‌های گرافیتی نشئت می‌گیرد که به قطب مثبت آن پیوند می‌خورند. این بدین معنی است که این باتری می‌تواند با سرعت بیشتر و بدون هیچ صدمه‌ای به توان خروجی یا عمرش شارژ شود.

باتری جدید هوآوی در دو نوع ۳۰۰۰ میلی‌آمپری که قابل‌مقایسه با باتری‌های گوشی مدرن است و یک نوع بسیار کوچک‌تر ۶۰۰ میلی‌آمپری به نمایش گذاشته شد. باتری بزرگ‌تر در حدود ۵ دقیقه به ۴۸ درصد شارژ می‌رسد و نسخه کوچک‌تر تنها در عرض ۲ دقیقه به اندازه ۶۸ درصد شارژ می‌شود. با این حال، یکی از محدودیت‌های مهم قابلیت شارژ سریع این باتری، شارژر است. از آنجا که باتری باید از گوشی جدا شده و داخل شارژری نسبتاً بزرگ قرار بگیرد، کاملاً مشخص است که این محصول هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و باید منتظر بمانیم تا این باتری به اندازه کافی کوچک شود و داخل گوشی قرار گیرد.
 

برگرفته از
شارژ باتری
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “پیشرفت چشمگیر هوآوی در زمینه شارژ باتری”