تبدیل یک اتومبیل شاسی‌بلند به کنترلر پلی‌استیشن ۴

نویسنده:

۰۱:۲۰:۴۸

شرکت‌های نیسان، کونامی و سونی تیمی را برای تبدیل یک شاسی‌بلند قشقایی به یک کنترلر بسیار گران‌قیمت پلی‌استیشن ۴ تشکیل دادند؛ اما نه برای انجام بازی‌های ماشینی بلکه این اتومبیل برای استفاده در بازی فوتبالی به نام Pro Evolution Soccer 2016 استفاده خواهد شد. مدتی است که شرکت نیسان این پروژه را تبلیغ می‌کند؛ اما بالاخره طی هفته آینده قبل از بازی لیگ قهرمانانی اتحادیه فوتبال اروپا (UEFA) در مالمو سوئد، قابل دسترس خواهد بود.

در توضیح این که چگونه دکمه‌های کنترل در اتومبیل قشقایی تعبیه شده‌اند، وب‌سایت Fortune می‌گوید:
«بازیکنان توپ را با پدال ترمز پاس داده و با پدال گاز شوت می‌کنند. همچنین کنترل جهت بازیکنان نیز با فرمان انجام می‌شود. اهرم برف‌پاک‌کن اتومبیل برای پاس عرضی به کار می‌رود، دکمه تلفن باعث می‌شود بازیکنان با حداکثر سرعت بدوند و فلاش راهنما برای حرکت بالا و پایین استفاده می‌شود».
 تا اینجای کار، کار کردن با این کنترلر زیاد سخت و دیوانه‌وار به نظر نمی‌رسد؛ مگر این که نیسان تمام عملکردهای اولیه را دست‌نخورده باقی بگذارد و پاس عرضی با صدای لاستیک برف‌پاک‌کن در هم آمیخته شود.

استفاده از کنترلرهای غیرعادی برای بازی به نوعی ورزش تبدیل شده است، به خصوص در دوره یوتیوب و توئیچ. کافی است نگاهی به نتایج کلماتی که بیشتر از همه در یوتیوب جستجو می‌شوند و به بازی Dark Souls مربوط هستند، بیندازید. انجام بازی دارک سولز حتی با یک گیم پد عادی نیز بسیار دشوار است.

در میان فهرست جستجوهای یوتیوب، جستجویی به نام Dark Souls with bongos به معنای انجام بازی دارک سولز با طبل وجود دارد که فیلمی واقعی است و در اینترنت وجود دارد. این فیلم توسط یک فرد عادی و بدون استفاده از جلوه‌های ویژه ساخته شده است.

شرکت نیسان در مورد شاسی‌بلند کنترلر یک سری کلیپ خوش‌نقش‌ونگار منتشر کرده که فرآیند توسعه این کنترلر را نشان می‌دهند.

 

برگرفته از
کنترلر پلی‌استیشن ۴
لینک کوتاه

دیدگاه