گوگل اپلیکیشن‌ها را به گوشی اندرویدی شما می‌فرستد

نویسنده:

۰۸:۵۲:۳۹

 چندین سال است که نتایج جستجوی گوگل اطلاعاتی از داخل اپلیکیشن‌ها را نیز نشان می‌دهد؛ اما تنها اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌هایی نشان داده‌ می‌شود که قبلاً روی گوشی اندرویدی خود نصب‌ کرده‌اید یا اپلیکیشن موردنظر وب‌سایت دارد. با این حال، حالا گوگل روش دیگری دارد؛ کل اپلیکیشن را به گوشی شما می‌فرستد.

شرکت گوگل روز 27 آبان اعلام کرد مراحل تست یک قابلیت جدید را آغاز کرده است تا زمانی که شخصی اطلاعاتی را از طریق جستجو پیدا می‌کند، اپلیکیشن‌های مربوط به آن اطلاعات را به گوشی‌های اندروید ارسال کند. به عنوان مثال، اگر در حال جستجو برای رزرو هتل هستید، ممکن است یکی از نتایج جستجو به هتل HotelTonight مربوط باشد. از آنجا که HotelTonight اجازه نمی‌دهد شما از طریق وب‌سایتش اتاق رزرو کنید، گوگل اپلیکیشن HotelTonight را به گوشی شما می‌فرستد. این امر به شما اجازه می‌دهد از طریق اپلیکیشن این هتل اتاق موردنظر خود را رزرو کنید. تست ارسال اپلیکیشن HotelTonight به گوشی اندروید به آسانی صورت گرفت؛ اما نسبت به اپلیکیشن‌های روی گوشی کمی کندتر بود.

در حال حاضر این قابلیت تنها برای 9 اپلیکیشن ارائه شده که عبارت‌اند از اپلیکیشن‌های Hotel Tonight، Chimani، Gormey، My Horoscope، Visual Anatomy Free، Useful Knots، Daily Horoscope و New York Subway. همچنین این قابلیت تنها در گوشی‌های ایالات متحده که به وای‌فای متصل هستند و از اندروید لالی‌پاپ و جدیدتر بهره می‌برند، کار می‌کند. گوگل می‌گوید قصد دارد این برنامه را گسترش دهد. این یک ابتکار مهم است. موتور جستجوی گوگل یک ابزار حیاتی برای وب است؛ اما اپلیکیشن‌ها که اطلاعات زیادی دارند و این اطلاعات را نمی‌توان در جاهای دیگر پیدا کرد، قبلاً در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نمی‌شدند. این قابلیت این مشکل را رفع می‌کند و باعث می‌شود موتور جستجوی گوگل همچنان ابزاری مهم باقی بماند.

 

برگرفته از
گوشی‌های اندرویدی
لینک کوتاه

دیدگاه