مقایسه شتاب آگرا آر با پی ۱، لافراری و ۹۱۸ اسپایدر

نویسنده:

۰۷:۰۵:۳۸

در دنیای اتومبیل‌ها، سه اتومبیل فوق‌سریع وجود دارند که سه‌گانه مقدس نامیده می‌شوند و نه تنها توان زیادی دارند، زیبا هم هستند؛ اما سریع‌ترین اتومبیل‌های جهان محسوب نمی‌شوند. این سه اتومبیل عبارت‌اند از مک‌لارن پی ۱، فراری لافراری و پورشه ۹۱۸ اسپایدر.

با این حال، یک شرکت کوچک واقع در سوئد نیز پابه‌پای این اتومبیل‌ها می‌‌آید و می‌خواهد نشان دهد چیزی کمتر از این سه‌گانه مقدس ندارد.

شرکت کوئنیگزگ در پاسخ به سؤال یکی از مشتریانش، یک اعلامیه منتشر کرد که قابلیت‌های یکی از اتومبیل‌های خود در عملکرد را با پی ۱، لافراری و ۹۱۸ اسپایدر مقایسه می‌کند. این مشتری اخیراً یک آگرا آراس (Agera RS) با توان ۱٬۱۶۰ اسب بخار که تنها ۲۵ دستگاه از آن ساخته خواهد شد، سفارش داده بود و می‌خواست بداند عملکرد اتومبیلش در تست شتاب ۰ تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت در مقایسه با سه‌گانه مقدس چگونه خواهد بود.

طبق گفته شرکت‌های مربوطه، ۹۱۸ اسپایدر در عرض ۱۹٫۹ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت دست می‌یابد، پی ۱ در عرض ۱۶٫۵ ثانیه و لافراری در عرض ۱۵ ثانیه. شرکت کوئنیگزگ توانست همین شتاب را در عرض ۱۴٫۵ ثانیه به دست آورد. این تست با اتومبیل آگرا آر که توان کمتری نسبت به آگرا آراس دارد و در سال ۲۰۱۱ انجام شده است.

همچنین این شرکت سرعت آگرا آر را نیز در این ویدئو نشان می‌دهد. اخیراً این شرکت رکورد خود را با دستیابی به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت در عرض ۱۱٫۹ ثانیه شکست. این رکورد توسط اتومبیل وان:۱ (One:1) به دست آمد؛ اتومبیلی که اولین مگااتومبیل جهان نام گرفته است.

کوئنیگزگ در این رابطه گفت: «این رقابت با اتومبیل‌هایی انجام شد که از نظر عملکردی فوق‌العاده خوب هستند و هر کسی آرزوی داشتنشان را دارد. شتاب تنها یکی از جنبه‌های اتومبیل‌های عملکردی محسوب می‌شود؛ اما ما می‌خواستیم این موضوع را به مشتریان و طرفدارانمان نشان دهیم که وسایل نقلیه ما در مقایسه با رقبایشان چیزی کم ندارند».

 
برگرفته از
مقایسه
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “مقایسه شتاب آگرا آر با پی ۱، لافراری و ۹۱۸ اسپایدر”