تمام ام ۴ جی‌تی‌اس‌های بی‌ام‌و به فروش رفت

نویسنده:

۰۳:۰۴:۵۰

ام ۴ جی‌تی‌اس از یک موتور ۶ خطی ۳٫۰ لیتری، توربوشارژ دوقلو بهره می‌برد که از فناوری تزریق آب برخوردار است و زیر ۵۰۰ اسب بخار توان تولید می‌کند. همچنین گشتاور این اتومبیل نسبت به ام ۴ استاندارد افزایش پیدا کرده و به ۴۴۲ پوند بر فوت رسیده است. یک جعبه‌دنده ۷ سرعتی M DCT قدرت را به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. این اتومبیل در عرض ۳٫۸ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۱۹۰ مایل در ساعت است.

همچنین یک سری فناوری کاهش وزن به عنوان بخشی از بسته جی‌تی‌اس ارائه شده که باعث می‌شود وزن این اتومبیل ۱۳۶ پوند کاهش یابد. صندلی‌های عقب حذف شده‌اند، کنسول مرکزی و پنل‌های در سبک‌تر هستند و تسمه‌ها جایگزین دستگیره‌های داخلی در شده‌اند. همچنین تغییراتی در شاسی توسط M GmbH شرکت بی‌ام‌و ایجاد شده است. یک سیستم تعلیق کویل‌اور سه جهته که به صورت دستی قابل‌تغییر است و یک سری میله جدید ضد‌غلت و پایه‌های فرعی نیز در این اتومبیل به کار گرفته شده است. همچنین سیستم هدایت به لطف دستیار توانی که مجدداً تنظیم شده، تعدیل شده است.

از جمله تغییرات مهم دیگر می‌توان به تایرهای ۲۶۵ جلو و ۲۸۵ عقب از مارک Michelin Pilot Sport Cup 2 که روی چرخ‌هایی منحصربه‌فرد نشسته‌اند و ترمزهای سرامیکی-کربنی اشاره کرد. کاپوت آلومینیومی ام ۴ با یک کاپوت فیبر کربنی جایگزین شده و باله‌های عقب، دیفیوزر عقب و اسپلیتر جلو همه از ساختار فیبر کربنی بهره می‌برند. یک اگزوز تیتانیومی باعث می‌شود همه چیز شگفت‌انگیز به نظر برسد.

از مجموع ۷۰۰ دستگاهی که قرار است ساخته شود، ۳۰۰ دستگاه به آمریکا می‌‌روند و هر کدام نزدیک به ۱۸۰ هزار دلار قیمت دارند. مشتریان می‌توانند از بین چند رنگ‌ مختلف از جمله خاکستری معدنی، مشکی کبود، خاکستری تیره منجمد و سفید کوه آلپ، رنگی را برای بدنه انتخاب کنند.

 


 
برگرفته از
BMW M4 GTS
لینک کوتاه

دیدگاه