مرسدس-بنز ای سریع‌تر و مؤثرتر می‌شود

نویسنده:

۰۴:۵۷:۱۳

خانواده این موتور که پیش‌بینی می‌شود در تمام خطوط تولید مرسدس به کار گرفته شود، رشد کرده و موتورهای ۳، ۴ و ۶ سیلندر را نیز در بر خواهد گرفت که بیشتر اجزایشان یکسان است؛ زیرا ظرفیت سیلندر همه آن‌ها، ۵۰۰ سانتی‌متر مکعب خواهد بود؛ به عبارت دیگر، مهندسان مرسدس یک سیلندر به موتور ۱٫۵ لیتری ۳ سیلندر اضافه می‌کنند تا آن را به یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر تبدیل کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند ۳ سیلندر به این موتور اضافه کنند تا موتوری ۳٫۰ لیتری و ۶ خطی به دست آورند.

اتومبیل ای (E) با موتور ۳ سیلندر فوق‌الذکر ارائه نمی‌شود، بلکه اتومبیل ای ۲۰۰ (E200) با یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ که ۱۸۴ اسب بخار توان دارد، ارائه خواهد شد. مدل بعدی ای ۲۵۰ (E250) با توان ۲۱۱ اسب بخار خواهد بود و مدل ای ۳۰۰ (E300 ) از یک موتور توربو ۴ سیلندر با توان ۲۴۵ اسب بخار برخوردار خواهد بود.

خریدارانی که صدای موتور بیشتری می‌خواهند، از اولین موتور ۶ خطی مرسدس طی دو دهه اخیر بهره‌مند خواهند شد. این موتور ۳٫۰ لیتری ۳۳۳ اسب بخار توان در اتومبیل ای ۴۰۰ (E400) و ۳۶۷ اسب بخار در ای ۴۵۰ ای‌ام‌جی اسپرت (E450 AMG Sport) تولید می‌کند. تنها موتورهای بنزینی که در آمریکا ارائه می‌شوند، یک موتور ۲۵۰ اسب بخاری ۴ سیلندر توربو و دو موتور ۶ خطی است. هر سه موتور با یک جعبه‌دنده اتوماتیک ۹ سرعتی ارائه می‌شوند.

یک موتور جدید ۲٫۰ لیتری توربودیزل نیز با توان ۱۵۰ یا ۱۹۴ یا ۲۳۱ اسب بخار ارائه خواهد شد. موتور ۳٫۰ لیتری V6 فعلی برای مدتی ارائه می‌شود؛ اما شایعات نشان می‌دهند که این موتور با یک موتور ۲٫۹ لیتری ۶ خطی که نفت‌سوز است، جایگزین خواهد شد. هر دو رانشگر هیبریدی دیزلی-الکتریکی و بنزینی- الکتریکی نیز احتمالاً جزو برنامه‌های مرسدس هستند؛ اما تا سال ۲۰۱۸ ارائه نخواهند شد.

در نهایت، مدل پرچم‌دار مرسدس- ای‌ام‌جی ای ۶۳ (E63) از یک موتور ۴٫۰ لیتری توربوشارژ V8 بهره خواهد برد. این موتور طوری تنظیم خواهد شد که حدود ۶۰۰ اسب بخار توان تولید کند. همچنین این اتومبیل از سیستم دیفرانسیل تمام چرخ و اولین جعبه‌دنده اتوماتیک ۹ سرعتی ای‌ام‌جی بهره خواهد برد.

ای-کلس (E-Class) جدید مرسدس-بنز طی ماه ژانویه در نمایشگاه دیترویت رونمایی خواهد شد. این اتومبیل در ۱۸ ژانویه در آلمان وارد بازار می‌شود.
 

برگرفته از
Mercedes-Benz E-Class
لینک کوتاه

دیدگاه