تغییر شکل اتومبیل کانسپت گریپز

نویسنده:

۱۰:۳۵:۰۹

زمانی که شرکت نیسان اتومبیل کانسپت گریپز (Gripz) را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرد، بسیاری از طرفداران این شرکت دچار اضطراب شدند؛ زیرا تصور می‌کردند جایگزین اتومبیل ۳۷۰ زد (370Z) که مدت‌ها منتظرش بودند، به جای یک کوپه به شکل یک کراس‌اور ارائه خواهد شد. شرکت ژاپنی نیسان اعتراف کرد که گریپز ممکن است به شکل اولین شاسی‌بلند زد تولید شود؛ اما جای مدل کوپه را نخواهد گرفت.

اتومبیل کانسپت گریپز با تغییر شکل به یک کراس‌اور اسپرت که جایگاهی بالاتر از جوک در خط تولید بین‌المللی نیسان خواهد داشت، ارائه خواهد شد. این اتومبیل ممکن است از همان پلت‌فرم ۳۷۰ زد استفاده کند؛ این اقدام به نیسان کمک می‌کند مزایای صرفه‌جویی در ابعاد را به دست آورد و قیمت طراحی کوپه جدید زد را کاهش دهد. در حال حاضر، نمی‌توان گفت آیا سبک الهام گرفته از زد به تولید انبوه می‌رسد یا خیر.

سرنوشت اتومبیل کانسپت گریپز به شدت به ظاهر ۳۷۰ زد جدید بستگی دارد. متخصص ارشد بخش محصولات نیسمو، هیروشی تامورا، در این رابطه با وب‌سایت Motoring صحبت کرد. وی اشاره کرد این کوپه با یک مدل جدید جایگزین خواهد شد که احتمالاً کوچک‌تر، سبک‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. ممکن است کوپه جدید موتور ۳٫۷ لیتری V6 را که در ۳۷۰ زد فعلی وجود دارد، با یک موتور ۴ سیلندر مؤثرتر که به همراه یک موتور الکتریکی ارائه می‌شود، جایگزین کند تا قوانین سخت مربوط به آلایندگی را که طی سال‌های آینده در سراسر جهان اجرا می‌شوند، رعایت کند.

طراحان همچنان در حال بررسی ظاهر اتومبیل جدید زد هستند. طبق گفته تامورا، آنچه در حال حاضر قطعی است، این است که این کوپه هیچ‌یک از بخش‌های طراحی اتومبیل کانسپت iDX را که چند سال پیش در توکیو به نمایش گذاشته شد، نخواهد داشت. اتومبیل کانسپت iDX تنها یک خیال‌پردازی بود که برای جلب‌توجه بازدیدکنندگان از نمایشگاه ساخته شده بود و مدل تولید انبوه نخواهد داشت.
شرکت نیسان تأکید کرد گریپز هنوز برنامه‌ای برای ورود به مرحله تولید انبوه ندارد و جایگزین ۳۷۰ زد تا ۲ سال آینده ارائه نخواهد شد؛ زیرا نیسان عجله‌ای برای عرضه این کوپه در بازار ندارد.


 
برگرفته از
Gripz
لینک کوتاه