رانندگی دختر ۴ ساله را تماشا کنید!

نویسنده:

۱۱:۱۶:۵۲

از جمله توانایی‌های یک دختر ۴ ساله می‌توان به ریخت‌وپاش یک اتاق تمیز در عرض یک چشم بر هم زدن، شکستن سکوت آرامش‌بخش با یک غرش ناهنجار و چیزهایی از این قبیل اشاره کرد. در نتیجه زمانی که شرکت ولوو تصمیم گرفت هدایت یک کامیون ۱۸ تنی را به دست یک دختر ۴ ساله بسپارد و دستگاه کنترل از راه دور هدایت را در اختیار این دختر کوچک که سوفی نام دارد، بگذارد، همه بسیار نگران و مضطرب بودند.

این هنرنمایی به عنوان بخشی از برنامه تست زنده شرکت سوئدی ولوو اجرا شد که قصد دارد عملکرد و قابلیت‌های خط تولید کامیون‌های ولوو را به نمایش بگذارد. در این ویدئوی کوتاه، می‌بینید که سوفی کامیون سنگین FMX را در یک مسیر پرمانع هدایت می‌کند. در این مسیر جعبه‌های آویزان، آتش‌بازی و یک ساختمان بتنی که با آن برخورد می‌کند، وجود دارد. در بخشی از مسیر، سوفی کامیون را به سمت پایین یک تپه می‌برد؛ اما این کامیون با موفقیت قهرمانانه‌ای مسیر را طی می‌کند.

دوربین‌های مختلف در موقعیت‌های مناسب قرار داده شده‌اند تا تمام اشتباهات دخترک را ثبت کنند. در این ویدئو بخشی از فناوری‌های پیشرفته FMX را نیز می‌بینید. این کامیون از سیستم کنترل یدک‌کشی خودکار بهره می‌برد که دیفرانسیل تمام چرخ است و در صورت نیاز فعال می‌شود تا در مصرف سوخت صرفه‌جویی شود. همچنین سپرهای استیل و صفحه‌های محافظ زیر اتومبیل در این کامیون بهبود یافته‌اند. اگر شیطنت‌های سوفی را در نظر بگیریم، باید بگوییم این فناوری‌ها و بهبودها به خوبی عمل می‌کنند. کابین FMX‌ نیز بدنه سفید‌رنگ محکمی دارد تا از سرنشینانش محافظت کند.
 
برگرفته از
رانندگی
لینک کوتاه

دیدگاه