ارائه نسخه اندرویدی اپلیکیشن لایت‌روم

نویسنده:

۰۲:۳۵:۱۸

اپلیکیشن لایت‌روم (Lightroom)، محصول شرکت ادوب (Adobe)، حالا به صورت رایگان برای استفاده بر روی دستگاه‌های همراه ارائه شده است. نسخه اندرویدی لایت‌روم به اشتراک Creative Cloud نیاز ندارد. نسخه آی‌اواس لایت‌روم نیز در ماه اکتبر رایگان شده بود. این خبر برای عکاسانی که از دستگاه‌های همراه برای عکس گرفتن استفاده می‌کنند، خبر خوشحال‌کننده‌ای است. از این پس این افراد می‌توانند به صورت رایگان به این ابزار قدرتمند ویرایش عکس دسترسی داشته باشند.
با این حال، هنوز برخی از قابلیت‌های نسخه مختص دستگاه‌های همراه لایت‌روم تنها با کمک نسخه دسکتاپ فعال می‌شوند. یکی از قابلیت‌های قدرتمند لایت‌روم برای نسخه مختص دستگاه‌های همراه، توانایی ویرایش فایل‌های کوچک بر روی دستگاه و بعد هماهنگ‌سازی آن‌ها با فایل‌های RAW روی نسخه دسکتاپ است.
شرکت ادوب همواره در تلاش بوده اپلیکیشن‌هایی بسازد که برای ویرایش عکس و ویدئو روی دستگاه‌های همراه ضروری هستند، مانند فتوشاپ، لایت‌روم و نرم‌افزارهای دیگری که در بسته Creative Cloud این شرکت در نسخه دسکتاپ وجود دارند. این شرکت تمام اپلیکیشن‌های مختص دستگاه‌های همراه را به صورت رایگان عرضه کرده و امیدوار است بتواند پس از جذب کاربران دستگاه‌های همراه، آن‌ها را به خرید اشتراک بسته کامل نسخه دستکتاپ اپلیکیشن‌هایش متقاعد کند. لایت‌روم از این قاعده مستثنا بود و بایستی برای استفاده از آن اشتراک Creative Cloud را خریداری می‌کردید. حالا با لغو این الزام، شرکت ادوب یکی دیگر از اپلیکیشن‌های قدرتمند ویرایش را در اختیار طیف گسترده‌ای از کاربران قرار داده است.

برگرفته از
Adobe Photoshop Lightroom
لینک کوتاه

دیدگاه