توصیه‌هایی برای عکاسی از حیوانات اهلی کوچک

نویسنده:

۰۲:۵۲:۲۸

عکاسی از حیوانات کوچک شما را وارد دنیای جدیدی از عکاسی می کند که تا حدودی با عکاسی ماکرو هم مرتبط است. این حیوانات کوچک را باید از نزدیک برای ثبت تصاویری اثربخش از آنها ، زیر نظر داشت.

قوانین طلایی در اینجا هم همان قوانینی هستند که در عکاسی از سایر حیوانات اهلی صادق بودند. مرتب کردن پس زمینه های طبیعی، فوکوس روی چشم ها ، جاگیری خوب و برتر از همه این ها ثبت شخصیت آنها جز این قوانین هستند.

می توانید از این حیوانات در هر محیطی که دوست دارید ، عکاسی کنید اما عکاسی از آنها در محیط طبیعی ای که در آن زندگی می کنند ، بهترین نتیجه را خواهد داشت.

این مارمولک ، توگو،جای مورد علاقه اش در زیر لامپ را دوست دارد. متاسفانه نور زیاد لامپ های تنگستن نواحی روشنی را ایجاد می کند اما با استفاده از بازتابنده های فلزی می توان تا حدود زیادی این اثر را کاهش داد و جزئیات را بهتر ثبت نمود.

یک لنز ماکرو انتخاب خوبی برای برای ثبت عکس های خوب از حیوانات خانگی کوچک به شمار می رود اما لنز های Long بالای ۰۰ میلی متر باعث می شود که بیشتر بتوانید به صحنه نزدیک شوید. باید با استفاده از گشودگی های کم دیافراگم در حدود f/8 و بالاتر از آن ، عمق میدان را افزایش دهید .بنابراین اگر حیوانات را در قفس نگه می دارید آنرا برای بهتر شدن شرایط نوری به کنار پنجره منتقل کنید.

عکاسی مستقیم زیر نور آفتاب بدون استفاده از بازتابنده باعث بوجود آمدن عکسی شده است که نور کلی آن کم است اما در ناحیه ای در بالای عکس نور بیش از حد لزوم تابانده شده است.

از ورقه های نقره ای بعنوان بازدارنده استفاده کنید تا نور پایین سوژه ها را در هنگامی که نور زیادی از بالا به آنها می تابد تنظیم کنید.

ثبت عکس‌های ماکرو

استفاده از دوربین های دیجیتال مخصوصا در عکاسی ماکرو که باید از نزدیک روی سوژه ها فوکوس کرد

اغلب اوقات بسیار مفید است. مزیت دیگر این است که می توان قاب بندی را با استفاده از LCD کامل کرد و حتی با شنیدن صدای بیپ از قفل شدن فوکوس مطمئن شد.

برای بهترین نتیجه ، حالت عکاسی دوربین تان را در حالت ماکرو قرار دهید که با آیکون یک گل نمایش داده شده است. تا زمانی که رنگ گل تغییر کند روی سوژه زوم کنید. این فاصله کانونی بهینه برای نزدیک ترین عکس های ماکرو را نشان می دهد.

وقتی دوربین های دیجیتال می توانند چنین عکس هایی ثبت کنند ، برای چه نباید روی آن ها حساب باز کرد.

حالت عکاسی دوربین تان را در حالت ماکرو قرار دهید، Auto Mode را انتخاب کنید . تا جایی که می توانید به سوژه نزدیک شوید و روی آن فوکوس کنید. از صفحه نمایش برای قاب بندی استفاده نمایید.

پس زمینه‌ها

یک پس زمینه بد ترکیب و زشت یا غیرطبیعی می تواند هر تصویری اعم از تصاویر حیوانات کوچک را خراب کند. در واقع ، به دلیل این که قفس ها یا جعبه ها اغلب از شیشه ها ، میله ها و اسباب بازی های دیگر پر هستند ، این عکس ها به توجه بیشتری نیاز دارند.

توگو را بر روی صخره قرار دادیم و زمین را بعنوان پس زمینه عکس انتخاب کردیم که از جعبه بسیار طبیعی تر است.

با صرف زمان کمی برای مرتب سازی محیط نیاز به ویرایش های ثانویه به حداقل خواهد رسید. علاوه بر این ، این کار تا حدی در ترکیب بندی ها به شما آزادی عمل بیشتری می دهد.

پنج دقیقه زمان لازم است تا با استفاده از ابزار Clone بتوان این دماسنج را از عکس خارج کرد . در حالیکه در حین عکاسی تنها ده ثانیه برای این منظور کافی بود.

آسانترین گزینه برای پرهیز از چیزهای ثابت ، مثل نوار نور کنار بینی ، تغییر دادن ترکیب بندی است.

استفاده از فلاش

ثبت تصاویر از حیوانات کوچک با استفاده از فلاش می تواند منجر به ایجاد هاله های تاریکی در پس زمینه گرد. اگر از نور برای روشن تر کردن نقاط تاریک در قاب بهتر از استفاده از فلاش در هنگام ثبت عکس است. گرچه بهترین گزینه ، مخصوصا برای حیواناتی که در قفس قرار دارند ، استفاده از فلاش هایی است که می توان آن ها را از راه دور کنترل نمود.

حتی در کوچکترین فضاها هم استفاده از فلاش ممکن است.

با استفاده از سیستم بی سیم ، فلاش را در داخل جعبه قرار دهید و سمت آن را رو به بالا برگردانید. این باعث می شود نور به سقف جعبه بتابد و سپس به داخل آن انعکاس پیدا نماید.

همچنین نور شما روی سوژه بیشتر می شود که شما را قادر خواهد کرد از گشودگی های بیشتر دیافراگم برای عمق بیشتر میدان و سرعت های بالاتر شاتر برای رها شدن از اثرات ناشی از لرزش دوربین استفاده نمایید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه