رقیب مرسدسی تسلا مدل ایکس

نویسنده:

۰۵:۴۵:۵۷

این اتومبیل که اولین کراس‌اور الکتریکی تولید انبوه شرکت مرسدس-بنز محسوب می‌شود، تا پایان دهه جاری ارائه خواهد شد.

کراس‌اور الکتریکی مرسدس-بنز که به طور آزمایشی ای‌ال‌سی (ELC) نام گرفته، از یک پلت‌فرم جدید بهره خواهد برد که Electric Vehicle Architecture نام دارد. این پلت‌فرم قرار است به تدریج در یک سری اتومبیل الکتریکی به کار گرفته شود. اتومبیل ای‌ال‌سی در همان دسته‌ای به رقابت خواهد پرداخت که اتومبیل جی‌ال‌سی (GLC) رقابت می‌کند. با این حال، تنها چند بخش خارجی این دو اتومبیل شباهت دارند، از جمله پنل سقف و پنجره‌ها.

نیم‌رخ ای‌ال‌سی نسبت به جی‌ال‌سی آئرودینامیک‌تر خواهد بود. قسمت جلوی ای‌ال‌سی زاویه‌دارتر از قسمت جلوی جی‌ال‌سی خواهد بود و زبان طراحی آن راهنمای مدل‌های الکتریکی مرسدس-بنز در آینده خواهد بود.

رقابت با شرکتی مانند تسلا در عمل بسیار سخت‌تر از چیزی است که گفته می‌شود. شرکت مرسدس از این موضوع آگاه است. در نتیجه ای‌ال‌سی مجهز به یک رانشگر الکتریکی قدرتمند خواهد بود که از یک مجموعه باتری لیتیم-یونی در زیر بخش سرنشین و یک موتور الکتریکی که روی هر دو محور نصب شده، بهره می‌برد. این رانشگر در قدرتمندترین حالت خود، توانی معادل ۵۳۶ اسب بخار را به تمام چرخ‌ها ارسال می‌کند. ای‌ال‌سی می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی معادل ۲۵۰ مایل را طی کند.

این اتومبیل مجهز به فناوری‌های زیادی از جمله قابلیت‌های اتصال داخل اتومبیل و دستیارهای رانندگی مختلف خواهد بود. همچنین ای‌ال‌سی برای اولین بار از فناوری شارژ القایی بی‌سیم مرسدس بهره‌مند خواهد شد.

کراس‌اور ای‌ال‌سی در سال ۲۰۱۸ در نمایشگاهی بزرگ رونمایی خواهد شد. احتمالاً قیمت این اتومبیل کمتر از تسلا مدل ایکس خواهد بود. طبق گزارش مجله آلمانی Auto Bild، قیمت ای‌ال‌سی مختص اروپا کمتر از ۵۴ هزار دلار خواهد بود.

 

برگرفته از
ELC
لینک کوتاه