عملکرد بی‌نظیر اتومبیل بی‌ام‌و ام ۴ جی‌تی‌اس را تماشا کنید

نویسنده:

۰۹:۱۵:۰۹

اتومبیل ام ۴ جی‌تی‌اس (M4 GTS) که از فناوری تزریق آب بهره می‌برد، رسماً سریع‌ترین اتومبیل تولید انبوهی است که شرکت بی‌ام‌و تاکنون ساخته است. این اتومبیل نیز همانند ام ۴ استاندارد، از یک موتور ۶ خطی ۳٫۰ لیتری توربو دوقلو بهره می‌برد؛ اما از نوعی فناوری منحصربه‌فرد برخوردار است که باعث می‌شود عملکردش سریع‌تر از ام ۴ استاندارد باشد.

سیستم تزریق آب این اتومبیل در واقع بسیار ساده است. این سیستم از یک مخزن ۱٫۳ گالنی ضدیخ، یک پمپ آب، چند دریچه و چند حسگر تشکیل شده که همه با هم مه مناسبی از مونوکسید دی هیدروژن را داخل گردآور موتور، قبل از این که وارد محفظه احتراق شود، تزریق می‌کند. در نتیجه حرارت داخلی کاهش، تراکم افزایش، کارآیی و عملکرد بهبود می‌یابد.

این سیستم باعث می‌شود توان ۴۲۵ اسب بخاری موتور ۳٫۰ لیتری به ۴۹۳ اسب بخار افزایش یابد. این توان را با کاهش وزن ۲۰۰ پوندی و بهبود سیستم تعلیق در نظر بگیرید، تا متوجه شوید این اتومبیل واقعاً همانند یک اتومبیل مختص مسابقه عمل می‌کند.

اخیراً شرکت بی‌ام‌و ویدئویی از دور کامل این اتومبیل در پیست Nurburgring منتشر کرده است. این ویدئو نشان می‌دهد که ام ۴ جی‌تی‌اس در عرض ۷:۲۷٫۸۸ این پیست را به طور کامل طی می‌کند. این زمان نه تنها سریع‌ترین زمانی است که تاکنون یکی از اتومبیل‌های تولید انبوه بی‌ام‌و طی کرده، بلکه از زمان فراری ۴۵۸ ایتالیا، پورشه کاررا جی‌تی و مک‌لارن ام‌پی ۴-۱۲ سی نیز بهتر است.
این ویدئوی جذاب را تماشا کنید و از سرعت بی‌نظیر این اتومبیل خاص لذت ببرید.


برگرفته از
M4 GTS
لینک کوتاه

دیدگاه