هاوربوردی که واقعاً در هوا شناور است

نویسنده:

۰۷:۲۲:۴۵

شرکت خصوصی هوانوردی آرکااسپیس (ArcaSpace) نوعی هاوربورد به نام آرکابورد (ArcaBoard) ارائه کرده است؛ یک پلتفرم مجهز به فن که در واقع، حدود یک فوت از سطح زمین فاصله می‌گیرد؛ اما تنها چند دقیقه شناور می‌ماند.
آرکابورد مجهز به ۳۶ فن الکتریکی است و در مجموع ۴۳۰ پوند فشار تولید می‌کند که برابر است با حدود ۲۷۲ اسب بخار. همچنین این هاوربورد دارای یک ژیروسکوپ خود متعادل برای استحکام و پایداری بیشتر است. از آنجا که حرکت دادن و هدایت این هاوربورد بسیار سخت است و همچنین حداکثر ۶ دقیقه در هوا شناور می‌ماند، نمی‌توان سفرهای طولانی را با این هاوربورد به انجام رساند. اگرچه این فناوری بسیار تأثیرگذار است؛ اما این که این بورد که در سایت آرکابورد به قیمت ۱۹٬۹۰۰ دلار به فروش می‌رسد، ارزش خرید دارد یا خیر، قابل‌بحث است.
در این وب‌سایت آمده است که «برای اولین بار پس از دوچرخه، اتومبیل یا هواپیما، آرکابورد یک پیشرفت غیرمنتظره و تحول‌آفرین در حوزه حمل‌ونقل است. برای اولین بار، همه می‌توانند در هر زمان و هر مکانی به پرواز درآیند. جهان، جهان شما برای همیشه تغییر خواهد کرد.»
در ویدئوی زیر می‌توانید مدیرعامل شرکت آرکااسپیس را در حال استفاده از آرکابورد تماشا کنید. وی در این ویدئو می‌گوید: «من همیشه می‌خواستم یک محصول تجاری برای مردم تولید کنم که قابل‌دسترس باشد؛ اما ایجاد این محصول تحول‌آفرین ثابت می‌کند که شرکت آرکا نه تنها قادر به ایجاد فناوری‌های شگفت‌انگیز است، بلکه در واقع، مهندسی آینده است.»
 

 
برگرفته از
ArcaBoard
لینک کوتاه

دیدگاه