فعالیت‌های روزمره‌ای که چربی می‌سوزانند

نویسنده:

۰۹:۲۱:۴۰

این فعالیت‌های فیزیکی علاوه بر سوزاندن چربی، به پیشگیری از چاقی مفرط، افزایش انرژی، بهبود و حفظ تناسب‌اندام و سلامت عمومی بدن کمک می‌کنند.

۱. دوچرخه‌سواری
دوچرخه‌سواری یک فعالیت فیزیکی است که هم چربی شکم را از بین می‌برد و هم ماهیچه‌های قسمت پایینی بدن را تقویت می‌کند. همچنین دوچرخه‌سواری باعث می‌شود ریه سخت‌تر کار کرده و اکسیژن جمع‌آوری کند که در نهایت سوخت‌وساز را بهبود می‌بخشد.

۲. رقصیدن
حرکات مختلف رقصیدن چربی‌های بخش‌های مختلفی از بدن، به ویژه کمر را هدف قرار می‌دهند. رقصیدن همانند دوچرخه‌سواری، شنا یا پیاده‌روی کالری می‌سوزاند. اگر رقصیدن را جزو کارهای روزانه خود قرار دهید، ضربان قلب و فشارخونتان کاهش می‌یابد. این در حالی است که رقصیدن سطح کلسترول را نیز بهبود می‌بخشد.

۳. پیاده‌روی و دوی آهسته
پیاده‌روی یا دوی آهسته نیز جزو فعالیت‌های فیزیکی هستند که کالری می‌سوزانند. سعی کنید به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه با سرعت متوسط و ۵ بار در هفته پیاده‌روی کنید تا چربی‌های ذخیره‌شده را بسوزانید و سوخت‌وساز بدن را بهبود بخشید. در واقع ۳۰ دقیقه پیاده‌روی تند در روز می‌تواند حدود ۱۵۰ کالری بسوزاند.

۴. باغبانی
اگر باغبانی جزو سرگرمی‌های موردعلاقه شما محسوب می‌شود، به شما کمک می‌کند کالری زیادی بسوزانید. با توجه به نوع فعالیتی که در باغچه خود انجام می‌دهید، می‌توانید در عرض ۳۰ دقیقه، ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری بسوزانید. سعی کنید چند بار در هفته بعدازظهرها باغبانی کنید. این کار علاوه بر سوزاندن کالری، به شما اجازه می‌دهد زمان بیشتری با طبیعت بگذرانید و از این زمان لذت ببرید.

۵. شنا
میزان کالری که در حین شنا کردن می‌سوزانید، به مدت و شدت شنا و وزنتان بستگی دارد. هر چه شدت و مدت شنا بیشتر باشد، کالری بیشتری می‌سوزانید. هر ۱۰ دقیقه شنای ساده، ۱۰۰ کالری می‌سوزاند.

۶. یوگا
یوگا روشی شگفت‌انگیز برای سوزاندن چربی و حفظ وزن ایده‌آل است. یوگا از ۳ بخش اصلی تشکیل شده؛ حالت‌ها، مدیتیشن و تمرین تنفس مناسب. اگر روزانه ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با سرعت متوسط یوگا انجام دهید، بیشتر حالت‌های یوگا به کاهش وزن کمک می‌کنند.

۷. بازی با حیوانات خانگی
افرادی که از حیوانی خانگی نگهداری می‌کنند، به ویژه حیوانی مانند سگ، می‌توانند تناسب‌اندام خود را حفظ کنند و به راحتی کالری بسوزانند. اگر صاحب یک سگ باشید، باید نیازهای سگ خود را تأمین کنید، نیازهایی همچون ورزش، غذا و غیره. هر روز صبح و عصر باید سگ خود را برای پیاده‌روی بیرون ببرید. این موضوع به حفظ سلامتی شما کمک می‌کند.

۸. جست‌وخیز یا طناب‌بازی
جست‌وخیز یا طناب‌بازی فعالیتی فیزیکی است که نباید دست کم بگیرید. این فعالیت به شما کمک می‌کند چربی کل بدن را بسوزانید. شما می‌توانید روزانه ۵ الی ۱۰ دقیقه و چند بار در روز طناب‌بازی کنید تا میزان زیادی چربی بسوزانید. بهتر است سعی کنید با هر دوپا بپرید تا چربی بیشتری بسوزانید. طناب‌بازی به ازای هر ۱ دقیقه، ۱۱ کالری می‌سوزاند.

۹. کارهای خانه‌داری
انجام کارهای خانه روش شگفت‌انگیزی برای سوزاندن کالری است. هر چه کار بیشتری انجام دهید، کالری بیشتری می‌سوزانید.

۱۰. بازی‌های فضای باز
فعالیت‌هایی همچون تنیس، بدمینتون، پیاده‌روی، موج‌سواری، اسکیت، هاکی و اسب‌سواری به شما کمک می‌کنند چربی‌های اضافی را بسوزانید. صخره‌نوردی نیز در این زمینه مؤثر واقع می‌شود. اگر ۳۰ الی ۶۰ دقیقه و ۲ بار در هفته برای بازی‌ دلخواه خود وقت بگذارید، به دستیابی به وزن ایده‌آل‌تان کمک می‌کند.

 

برگرفته از
چربی سوزی
لینک کوتاه