یک کشتی باری که از ساختمان امپایر استیت بلندتر است

نویسنده:

۱۲:۴۳:۲۱

این کشتی باری که سی‌ام‌اِی سی‌جی‌ام بنجامین فرانکلین (CMA CGM Benjamin Franklin) نام دارد، بلندتر از ساختمان امپایر استیت است. این کشتی از نظر بزرگی، بزرگ‌ترین ناو هواپیمابری نیروی دریایی ایالات‌ متحده را که می‌تواند حجمی به اندازه ۲۳۵ استخر المپیک را حمل کند، پشت سر گذاشته است. این کشتی پهناور، بزرگ‌ترین کشتی کانتینری است که تاکنون به ایالات متحده آمده است.
این کشتی باری روز شنبه به لس‌آنجلس رسید. این سفر بخش اول از یک سفر چندمرحله‌ای در امتداد سواحل غرب ایالات متحده محسوب می‌شود. علاوه بر این، این کشتی در ۳۱ دسامبر نیز در اوکلند توقف کرده بود. ویدئوی ثبت‌شده از اولین ورود کشتی به آمریکا نشان می‌دهد که مقیاس کشتی نرمال است؛ اما در مقایسه با بزرگ‌ترین قایق‌های دریا، بنجامین فرانکلین یک هیولا است. طول عرشه آن از دماغه کشتی تا عقب آن حدود ۱۳۰۰ فوت است که طولانی‌تر از ۳ زمین فوتبال محسوب می‌شود و می‌تواند ۱۸٬۰۰۰ کانتینر را در سراسر اقیانوس‌های جهان انتقال بدهد. همچنین این کشتی مجهز به یک موتور است که قدرتی برابر با موتور ۱۱ فروند بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ موتور ایجاد می‌کند.

اریک گارستی، شهردار لس‌آنجلس اظهار داشت این شهر توسط شرکت حمل‌ونقل فرانسوی سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام برای اولین توقف بنجامین فرانکلین انتخاب شده تا نشان دهد که بندر این شهر یکی از بزرگ‌ترین بنادر جهان است. درست یک سال پس از این که اتحادیه کارگران تجارت مرز‌های دریایی در سواحل غرب ایالات متحده را متوقف کرد، بندر لس‌آنجلس امیدوار است به سرانجام رساندن موفقیت‌آمیز بزرگ‌ترین کشتی باری که آمریکا تا به حال به خود دیده است، ثابت کند که بندر‌های اقیانوس آرام این کشور پشتیبانی می‌شوند و فعال هستند. 
برگرفته از
کشتی باری
لینک کوتاه

دیدگاه