این ماده غذایی شما را سریعاً لاغر می‌کند

نویسنده:

۱۲:۴۳:۰۱

جو دوسر یک غله کامل است که نقش مهمی در کاهش وزن و مقابله با چاقی مفرط دارد. چاقی مفرط احتمال ابتلا به بیماری‌های کرونری قلب، فشارخون بالا و افزایش سطح گلوکز خون را به شدت افزایش می‌دهد.

اگر به دنبال کاهش سریع وزن خود هستید، از جو دوسر در رژیم غذایی خود بهره بگیرید تا اولین تغییر مثبت را برای دستیابی به بدنی سالم اعمال کرده باشید.

جو دوسر یک غله کامل است. غلات کامل قند به آرامی را داخل خون آزاد می‌کنند. در نتیجه سطح انرژی به ثبات می‌رسد.
همچنین جو دوسر حاوی فیبر قابل‌حل در آب است که در مسیر گوارشی به ماده‌ای ژله مانند تبدیل می‌شود و فرآیند هضم را تنظیم می‌کند.

جو دوسر حاوی بتاگلوکان است؛ بتاگلوکان ماده ای است که در دیواره سلول‌های گیاهانی مانند جو دوسر و جو وجود دارد. جو دوسر شاخص توده بدنی، چربی بدن، وزن و نسبت کمر به باسن را کاهش می‌دهد. بتاگلوکان از طریق  مهار سطح گلوکز خون به کاهش وزن کمک می‌کند.

یکی از مواد غذایی سرشار از پروتئین جو دوسر است. یک فنجان جودوسر نپخته (حدود ۱۵۶ گرم) حاوی ۲۶ گرم پروتئین است. مواد غذایی سرشار از پروتئین فرد را سیر نگه داشته و وزن را مدیریت می‌کند.

جو دوسر حاوی کربوهیدرات‌های پیچیده است. این کربوهیدرات‌ها با سرعت کمتری به قند تبدیل می‌شوند. در نتیجه سطح قند خون به صورت ناگهانی بالا نمی‌رود.

کالری و چربی جودوسر بسیار پایین است. برای کاهش ۱ پوند از وزن، بایستی ۳۵۰۰ کالری سوزانده شود. یک فنجان جودوسر حدوداً ۱۰۶ کالری و ۱۱ گرم چربی دارد. این چربی، میزان کمی چربی‌های اشباع شده دارد که باعث افزایش وزن و بالا رفتن احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود.
 

برگرفته از
سریعاً لاغر شوید
لینک کوتاه

دیدگاه