شباهت تبلت ویندوزی سامسونگ به مایکروسافت سورفیس

نویسنده:

۰۱:۲۴:۴۸

همه در حال کپی برداری از تبلت سورفیس مایکروسافت هستند. ظاهراً شرکت‌های لنوو، اچ‌پی، گوگل، اپل یا دل، همه به شدت از تبلت‌ها، صفحه کلید قابل حمل و قلم مایکروسافت الهام می‌گیرند. سامسونگ شرکتی است که تاکنون از سورفیس کپی‌برداری نکرده بود و طی این سال‌ها، در بسیاری از محصولاتش به طور شگفت‌آوری از اپل الهام گرفته بود. به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تغییراتی در این زمینه اعمال نماید.

حساب توییتر اوان بلاس اخیراً تصویری منتشر کرده که ظاهراً تبلت جدید سامسونگ است که از سیستم‌عامل ویندوز بهره می‌برد. این تبلت به همراه یک صفحه کلید قابل حمل مشاهده شده که به پایین آن متصل می‌شود. بلاس هیچ‌گونه مشخصاتی از این تبلت ارائه نداده، اما به نظر می‌رسد که تبلت گلکسی تب پرو اس (Galaxy TabPro S) سامسونگ که مدتی قبل شایعه ساخت آن منتشر شده بود، نازک است، یک دوربین در عقب دارد و از لوازم جانبی کاملی متشکل از صفحه کلید و پد لمسی برخوردار است.

اگر نام انتخاب شده برای این تبلت واقعی باشد، تا حدی عجیب است؛ زیرا سامسونگ از گذشته تاکنون از نام گلکسی برای خط تولید محصولات اندرویدی خود بهره برده است. نام‌گذاری مهم است؛ زیرا سامسونگ طی چند سال اخیر توجه زیادی به تبلت‌ها و تلفن‌های ویندوزی خود نداشته و از خطوط و مارک‌های جداگانه برای محصولات ویندوزی استفاده نکرده است. اگر سامسونگ نام تجاری گلکسی را برای تبلت و گوشی‌های ویندوزی انتخاب کرده است، نشان‌دهنده آن است که تلاش‌های مایکروسافت در زمینه ویندوز ۱۰ را جدی گرفته است. همچنین نزدیک به یک سال است که سامسونگ و مایکروسافت، جنگ تلخ بر سر حق امتیاز اندروید را تمام کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا این تبلت سامسونگ بخشی از اطلاعیه این شرکت برای نمایشگاه سی‌ای‌اس است یا خیر. نشست خبری شرکت سامسونگ در نمایشگاه سی‌ای‌اس روز ۵ ژانویه برگزار می‌شود، بنابراین به زودی ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد این تبلت ویندوزی بشنویم.
 

برگرفته از
تبلت ویندوزی سامسونگ
لینک کوتاه