ترمیم فیلم‌های اسکن شده در نرم افزار Photoshop

نویسنده:

۰۱:۰۵:۰۶

اغلب اسکنرهای رومیزی قابلیت اسکن نگاتیو ها را بدون مواجه شدن با مشکلی جدی دارند. در این جا نحوه اسکن نمودن آن ها و بهبود دادن شان را به شما نمایش خواهیم داد.

1) مرتب کردن و برش زدن

باید عکس را مرتب کنید بنابراین ابزار Straighten را انتخاب کرده و از Canvas Option گزینه Original Size را انتخاب کنید. این ابزار را در امتداد خط افق کلیک کرده و خطی رسم کنید. آنگاه از ابزار Crop برای برش زدن نواحی اضافی استفاده نمایید.

2) حذف رنگ‌ها

برای تصحیح اشتباهات رنگی گزینه Remove Color Cast را از Enhance>Adjust Color انتخاب کنید. با استفاده از قطره چکان روی ناحیه ای که دارای رنگ طبیعی است همانند آسمان یا نواحی روشن کلیک کنید .شاید به چندین بار تلاش برای انجام صحیح این کار نیاز داشته باشید . بعد از این که از نتیجه کار رضایت داشتید روی کلید Ok کلیک کنید.

3) تصحیح نقص‌های کوچک

لایه جدیدی بسازید و ابزار Spot Healing Brush را انتخاب کنید. قلم موی نرمی انتخاب کنید و Proximity match و All Layers را انتخاب نمایید. روی عکس زوم کنید و از اندازه های کوچک قلم مو برای تصحیح نشانه های کوچک و گرد و غبار ها استفاده کنید.

4) تنظیم Levels در نواحی خاص

از ابزار Quick Selection Tool برای انتخاب آسمان استفاده کنید. با دنبال کردن مسیر Layer>New Adjustment Layers>Levels یک لایه Levels Adjustment ایجاد کنید. لغزنده دارای نشانگر سفید رنگ را به سمت چپ بکشید تا نواحی روشن روشن تر شوند و آنگاه تون های معمولی را با استفاده از لغزنده مرکزی Gamma تغییر دهید.

5) دیگر لایه‌های Adjustment

از لایه های دیگر Levels Adjustment برای تغییر تون ها در دیگر قسمت های عکس استفاده کنید. می توانید با به رنگ مشکی در آوردن لایه Adjustment با استفاده از Fill Layer در منوی Edit ، اثر این لایه را محدود کنید.نواحی ای را که می خواهید اثر این تنظیمات نمایان شود با استفاده از ابزار Brush و رنگ سفید به عنوان رنگ پیش زمینه رنگ کنید.

6) تصحیح تنظیمات

می توانید با استفاده از رنگ های سیاه و سفید به تصحیح Layer Mask ها بپردازید. به یاد داشته باشید که با کلیک دوگانه بر روی هر کدام از Adjustment Layers می توانید تنظیمات مربوط به آن ها را تغییر دهید. بعد از اینکه از نتیجه کار رضایت داشتید با انتخاب گزینه Flatten Image از منوی Layer لایه ها را در هم ادغام کنید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه