در عرض ۱۵ دقیقه ۴۰ سال پیر شوید!

نویسنده:

۱۱:۰۲:۲۰

معمولاً ایده استخوان‌بندی بیرونی که قدرت خاصی دارد، تصاویر سربازان بسیار خیالی آینده را به ذهن می‌آورد که به لطف لباس‌های موتوری، قدرت بسیار زیادی دارند و فوق‌العاده چابک هستند. مطمئناً این موضوع در مورد R70i Aging Suit که توسط شرکت Genworth ساخته شده، صدق نمی‌کند. این استخوان‌بندی بیرونی که در نمایشگاه سی‌ای‌اس به نمایش گذاشته شده، برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند احساس رسیدن به سن ۴۰ سالگی را حس کنند. این لباس وزن را افزایش می‌دهد، حرکت را محدود می‌سازد و برخی از مشکلات مربوط به افزایش سن را شبیه‌سازی می‌کند تا کاربران بتوانند مشکلات پزشکی مختلفی را که ممکن است با افزایش سن با آن روبرو شوند، حس کنند.

پس از گذشت ۱۵ دقیقه از پوشیدن لباس، تمام بیماری‌هایی که این لباس شبیه‌سازی می‌کند، حس می‌شود. اولین گروه از اختلالات کلاً به حس بینایی ربط دارد. یک هدست از نوع واقعیت مجازی روی چشم‌ها نصب می‌شود و نماینده‌ای از شرکت Genworth به شما نشان می‌دهد اگر شرایطی مانند دژنراسیون ماکولا، آب‌مروارید یا گلوکوم را داشته باشید، چه اتفاقی می‌افتد. تصویر هدست تار می‌شود و تصاویری که برای هماهنگی با هر موضوعی مشاهده می‌شود، تحریف می‌شوند. همان‌طور که انتظار دارید این تغییرات نامطلوب هستند.

زمانی که به اندازه کافی برای دید ۲۰/۲۰ شکرگزاری می‌کنید، تمام مشکلات شنوایی که ممکن است روزی دچار آن شوید را تجربه می‌کنید. بلندگوهایی به گوشتان نصب می‌شود که نشان می‌دهند اگر یک بیماری به نام آفازی داشتید، جهان چه شکلی می‌شد. این موضوع باعث می‌شود احساس کنید هر چیزی را که می‌گویید به خودتان برمی‌گردد. در نتیجه سعی می‌کنید همزمان با صحبت، بر اکوی موجود غلبه کنید. واقعاً شرایط ناخوشایندی است.

تجربه شما با نمایشی از اینکه چگونه تحرک در افراد به مرور زمان محدود می‌شود، پیچیده می‌شود. بر روی تردمیل کشیده می‌شوید و اپراتور لباس، مقاومت را به موتورهای اطراف دست و پای شما اضافه می‌کند. حالا شما دچار آرتروز روماتیسمی هستید. حتی برای بلند کردن یک پا از زمین ممکن است از روی دستگاه بیفتید. حتی پس از این که محدودیت دست‌ها و پاها از بین برود، ۴۰ پوند وزن اضافه لباس را تحمل خواهید کرد تا به شما یادآوری کند اکثر افراد زمانی که مسن‌تر می‌شوند افزایش وزن پیدا می‌کنند.

البته نماینده شرکت Genworth یادآوری می‌کند که این‌ها برای ترساندن شما نبوده است. هدف از این لباس افزایش آگاهی برای شرایط مربوط به سن بود تا بتوانید حواستان را برای این علائم هشداردهنده در آینده جمع کنید. این موضوع باعث می‌شود از افرادی که مبتلا به مسائل مربوط به سلامت هستند، درک تازه‌ای پیدا کنید. این کار هنوز هم خیلی ترسناک است.

 

برگرفته از
پیر شوید!
لینک کوتاه