آغاز حمله 8K: رونمایی تلویزیونهای سامسونگ و ال‌جی با رزولوشن فوق‌العاده بالا

نویسنده:

۱۱:۰۸:۵۶

 
شارپ چند ماهی است که تلویزیون 8K خود را با قیمت ۱۳۰ هزار دلار عرضه کرده است. که البته باید دید چه کسی مشتری چنین تلویزیونی خواهد بود! اکنون در نمایشگاه CES 2016 آمریکا شرکتهای ال‌جی و سامسونگ هر دو نمایشگرهای ۹۸ اینچی Super Hi-Vision خود را آماده عرضه به بازار کرده اند. ال جی می‌گوید تلویزیونهای 8K را از نیمه دوم سال جاری میلادی راهی بازار مصرف خواهد کرد. البته در خصوص قیمت آنها سخنی به میان نیاورده است.
 
سامسونگ هم هنوز تاریخ عرضه و قیمت این تلویزیونهای خارق‌العاده را اعلام نکرده است، اما مشخص است که در این رقابت از ال‌جی عقب نخواهد ماند. اما سوال اصلی و مهم در این میان آن است که این غولهای بی شاخ و دم چه محتوایی را نمایش خواهند داد و آیا اصلا چنین محتوایی فعلا وجود خارجی دارد؟  در حال حاضر تنها روشی که برای پخش شبکه‌های تلویزیونی 8k وجود دارد، استفاده از دستگاه دکودری به اندازه یک لانه سگ و همچنین ارتباط اینترنتی فوق‌العاده سریع Internet2 دارد. در حال حاضر چنین اینترنتی تنها در اختیار برخی مراکز علمی و نظامی آمریکا است.
 
لذا به نظر می‌رسد هنوز چند سالی تا کاربردی شدن این تلویزیونهای فوق‌العاده وجود دارد. چه آنکه هنوز هیچ محتوای 4K هم به زبان فارسی در دسترس نیست تا از تلویزیونهای خمیده 4K بهره ببریم. اما شاید مثلا بتوان روی این تلویزیون ها به شکل همزمان ۴ فیلم 4K را تماشا کرد!
 

 

برگرفته از
8K
لینک کوتاه

دیدگاه