مایکروسافت در حال ساخت سیم‌کارت برای ویندوز

نویسنده:

۱۱:۰۹:۱۸

شرکت مایکروسافت قصد دارد از طریق ساخت سیم‌کارت مختص خود، دسترسی به LTE را آسان‌تر کند. این شرکت نرم‌افزاری در حال بررسی یک اپلیکیشن داده سلولی است که به دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اجازه می‌دهد با اپراتورهای مختلف شبکه‌های تلفن همراه بدون قرارداد، ارتباط برقرار کنند. این اپلیکیشن داده‌ سلولی در فروشگاه ویندوز این شرکت ارائه شده، اما مایکروسافت هنوز برنامه‌های خود را برای این سرویس اعلام نکرده است.

این اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده که بر روی ویندوز ۱۰ کار ‌کند و به یک سیم‌کارت مایکروسافت نیاز دارد. هنوز معلوم نیست قیمت این داده‌های سلولی چقدر است و مایکروسافت قصد دارد سیم‌کارتش را در کدام بازارها ارائه کند؛ اما این شرکت قصد دارد این داده‌ها را از طریق فروشگاه ویندوز به فروش برساند. در نتیجه این داده‌ها به یک حساب مایکروسافت وابسته خواهد بود.

با توجه به میزان توزیع و گستردگی، مایکروسافت می‌تواند برای ایجاد شبکه‌های مجازی موبایل خود برنامه‌ریزی کند تا به کاربران ویندوز ۱۰ اجازه اتصال به حاملان شریک را بدهد. عدم نیاز به قرارداد نشان می‌دهد که مایکروسافت ممکن است برای ایجاد شبکه خود به شریک‌هایی نیاز داشته باشد، اما این شرکت می‌تواند دسترسی به سیم‌کارت اپل را به روشی مشابه ارائه دهد. احتمالاً در آینده اطلاعات بیشتری در مورد اپلیکیشن سلولی مرموز مایکروسافت منتشر خواهد شد.

 

برگرفته از
سیم‌کارت برای ویندوز
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “مایکروسافت در حال ساخت سیم‌کارت برای ویندوز”
  1. از زمانی که فروشگاه مایکروسافت مشکل پیدا کرده ما ویدوزی ها با مشکلات عدیده ای روبرو شده ایم تقاضا داریم هرچه زودتر مشکلات را از سر راه بدارید