پایان زندگی اینترنت اکسپلورر ۸، ۹ و ۱۰

نویسنده:

۰۸:۵۶:۰۶

از آنجا که اینترنت اکسپلورر طی این سال‌ها نسبت به استانداردهای وب بی‌اعتنا بوده و با چندین مسئله در حوزه امنیت و حریم خصوصی روبرو شده است؛ طرفداران کمی در میان جامعه فن‌آوری داشته است. مدت زیادی است که این مرورگر در حال کار بوده؛ اما شرکت مایکروسافت از پایان زندگی نسخه‌های قدیمی‌تر مرورگر وب خود در روز سه‌شنبه خبر داد.

خبر پایان زندگی نسخه‌های قدیمی‌تر اینترنت اکسپلورر همراه با خبر ارائه یک بسته الحاقی برای این مرورگر در روز ۱۲ ژانویه اعلام شد. این بسته الحاقی که KB3123303 نام دارد، چند باگ و مشکل امنیتی مرورگر جدید را رفع خواهد کرد. همچنین این بسته الحاقی یک قابلیت اطلاع‌رسانی نیز به این مرورگر اضافه می‌کند. این قابلیت به محض شروع کار با این نرم‌افزار، به کاربران اطلاع می‌دهد که یا باید مرورگر خود را به آخرین نسخه پشتیبانی‌شده از اینترنت اکسپلورر یعنی نسخه ۱۱ به‌روزرسانی کنند یا از مرورگر جدید مایکروسافت اج که متعلق به ویندوز ۱۰ است، استفاده کنند. افرادی که می‌خواهند همچنان از نسخه فعلی اینترنت اکسپلورر استفاده کنند و سازمان‌هایی که هنوز از نسخه‌های پشتیبانی‌نشده اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، می‌توانند این اطلاع‌رسانی را غیرفعال کنند. شرکت مایکروسافت یک راهنمای گام‌به‌گام از این روند ارائه کرده است. اگرچه این راهنما شامل نحوه ویرایش رجیستری است؛ اما کاربران کم‌تجربه بهتر است نسخه فعلی خود را به‌روزرسانی کنند.

با توجه به این که شرکت مایکروسافت سال گذشته از این مرورگر به عنوان یک یادبود یاد کرد و از سال ۲۰۱۴ قصد داشت پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی این مرورگر را متوقف کند، جای تعجب است که پشتیبانی برای مرورگر اینترنت اکسپلورر تاکنون ادامه داشت. این که آیا این اقدام مایکروسافت کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر اینترنت اکسپلورر را تشویق می‌کند که مرورگر خود را به اینترنت اکسپلورر ۱۱ به‌روزرسانی ‌کنند یا اینکه از مایکروسافت اج ویندوز ۱۰ بهره ببرند یا خیر، جای بحث دارد. این اقدام ممکن است باعث شود کاربران به جای ارتقا به نسخه جدید، به استفاده از مرورگرهای شرکت‌های رقیب ترغیب شوند؛ زیرا نسخه اینترنت اکسپلورر آن‌ها به یک ضعف امنیتی تبدیل می‌شود.

 

برگرفته از
اینترنت اکسپلورر
لینک کوتاه