تسهیل انتقال داده‌ها از آی‌او‌اس به اندروید

نویسنده:

۱۲:۰۸:۴۷

طبق گزارش نشریه تلگراف، شرکت اپل در حال ایجاد ابزاری است که انتقال داده‌ها از آیفون به دستگاه‌های اندروید را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. این نشریه با استناد به یک منبع موثق، اظهار داشت اپل تحت فشار فزاینده اپراتورهای مخابراتی اروپا، با توسعه این ابزار موافقت کرده است. این اپراتورها اظهار داشتند کاربران آیفون به ندرت پلت‌فرم جدیدی را به کار می‌گیرند و یکی از علل این موضوع، عدم وجود راه ساده‌ برای انتقال داده‌ها از آی‌اوس است. این شرکت‌ها معتقدند این موضوع موقعیت آن‌ها در مذاکره با اپل را تضعیف می‌کند.

در این گزارش به تاریخ انتشار این ابزار اشاره نشده و اپل در این مورد اظهارنظر نکرده است. در ماه سپتامبر، شرکت اپل اپلیکیشنی به نام Move to iOS ارائه کرد که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد اطلاعات خود را به پلت‌فرم اپل انتقال دهند. در کنفرانسی تلفنی در مورد درآمد سه‌ماهه اپل در ماه اکتبر، مدیرعامل این شرکت یعنی تیم کوک اظهار داشت در سال ۲۰۱۵، ۳۰ درصد از کاربران جدید آیفون از پلتفرم اندروید به آی‌او‌اس گرایش پیدا کرده‌اند که این میزان بالاترین نسبتی است که این شرکت تاکنون به خود دیده است.

معلوم نیست که آیا شرکت‌های مخابراتی اروپا از طریق اقدام قانونی شیوه‌های رقابتی اپل را تهدید کرده‌اند یا خیر. کمیسیون اروپا در سال ۲۰۱۳ تحقیقی در مورد قراردادهای شرکت اپل با اپراتورهای بی‌سیم اروپا را آغاز کرد؛ اما تاکنون تحقیق کاملی انجام نشده است.
 

برگرفته از
انتقال داده‌ها
لینک کوتاه