یک‌سوم کارکنان یاهو در سال ۲۰۱۵ بیکار شدند

نویسنده:

۱۱:۰۷:۵۳

طبق گفته نشریه نیویورک‌تایمز، این موضوع نشان‌دهنده عدم اعتماد به مدیرعامل فعلی این شرکت یعنی ماریسا مایر است.

یکی از کارشناسان سایت Glassdoor که در زمینه رتبه‌بندی استخدام فعالیت می‌کند، در این رابطه گفت: «در واقع این موضوع نشان می‌دهد کارکنان یاهو به ماریسا مایر و یاهو اعتماد ندارند».
اگرچه مایر سخت تلاش کرده تا کارکنان خود را که از سوی شرکت‌های رقیب پیشنهاد کار داشته‌اند، از طریق ارائه پیشنهادهای پول‌ساز حفظ کند؛ اما این اقدام باعث شده کارکنانی که علی‌رغم دریافت پیشنهاد کار از شرکت‌های دیگر به یاهو وفادار بوده‌اند، ناراحت و عصبانی شوند. راهبرد مایر نتیجه معکوس داشت و حالا وی به دنبال اخراج جمعی کارکنانش است. این خبر قرار است تا پایان ماه جاری اعلام شود. سهامداران یاهو معتقدند مایر قبل از انجام این برنامه بایستی اخراج شود.

در گزارش نیویورک‌تایمز آمده؛ طبق تحقیقی که توسط سایت Glassdoor انجام شده، تنها ۳۴ درصد کارکنان یاهو معتقدند دورنمای یاهو در حال بهبود است. شرکت Glassdoor در مورد مشاغل و استخدام‌ها اطلاعات جمع‌آوری می‌کند. این در حالی است که ۶۱ درصد کارکنان در مورد توییتر، شرکت فناوری دیگر که دچار مشکل شده است، خوش‌بین هستند و ۷۷ درصد کارکنان آینده‌ای درخشان را در گوگل می‌بینند. خانم مایر قبلاً در گوگل کار می‌کرد.

یکی از کارکنان یاهو در مصاحبه خود اظهار داشت دعا می‌کند اخراج شود تا بتواند از مزایای پایان خدمت بهره‌مند شود و به زندگی خود ادامه دهد. سایر کارکنان یاهو در حال حاضر به دنبال شغل بعدی خود هستند.

شرکت یاهو طی بیانیه‌ای اظهار داشت: «ما هنوز استخدام داریم و داوطلبان زیادی برای استخدام در یاهو وجود دارد». این شرکت از اظهارنظر در مورد روحیه کارکنانش امتناع کرد.

 

برگرفته از
YAHOO
لینک کوتاه