اولین محصول برند جنسیس هیوندای

نویسنده:

۱۱:۱۴:۱۸

مدتی است که شرکت هیوندای اتومبیل‌های برند جنسیس را عرضه می‌کند؛ اما روز ۲۱ دی‌ماه اتومبیل جنسیس جی ۹۰ (Genesis G90) را معرفی کرد که اولین محصول برند جنسیس محسوب می‌شود؛ زیرا برند جنسیس حالا به عنوان یک خط تولید مستقل و لوکس فعالیت می‌کند.

سدان جنسیس جی ۹۰ در دو مدل عرضه می‌شود؛ یک مدل برتر که از موتور ۵٫۰ لیتری V8‌ تزریق مستقیم بهره می‌برد و توانی معادل ۴۲۰ اسب بخار دارد و یک مدل عادی که از موتور ۳٫۳ لیتری توربو دوقلو V6 برخوردار است. هر دو مدل با سیستم دیفرانسیل عقب ارائه می‌شوند؛ اما خریداران می‌توانند سیستم دیفرانسیل تمام چرخ را نیز ترجیح دهند.

برای این که این اتومبیل ظاهر و احساس لوکسی داشته باشد، جنسیس یک سیستم تعلیق چند اتصالی سازگارپذیر در جی ۹۰ قرار داده و از امکانات رفاهی زیادی مانند صندلی‌های برقی و بلندگوها در عقب بهره گرفته است. این سدان نیرومند کاپوت درازی دارد و صندلی راننده تقریباً نزدیک میانه اتومبیل است.

برند جنسیس قصد دارد ۶ مدل اتومبیل مختلف تا سال ۲۰۲۰ عرضه کند که با دو مدل کمی آشنا هستیم؛ مدل جی ۸۰ که سدانی نسبتاً کوچک برای مدیران است و مدل جی ۷۰ که یک سدان اسپرت خواهد بود. این اتومبیل‌ها و سایر محصولات خط تولید جنسیس همه به طور استاندارد با موتور دیفرانسیل عقب ارائه خواهند شد. طبق گفته جنسیس، به عنوان یک مارک مستقل به این اتومبیل‌ها اجازه خواهد داد از رانشگرها و فناوری‌های خاص و ویژه بهره ببرند. همچنین این اتومبیل‌ها همه از یک زبان طراحی یکسان برخوردار خواهند بود.

 


 
برگرفته از
Genesis G90
لینک کوتاه

دیدگاه