رونمایی از کوپه اسپرت اینفینیتی کیو ۶۰

نویسنده:

۰۱:۰۷:۴۳

تولید اینفینیتی کیو ۶۰ (Infiniti Q60) تعجب‌برانگیز نبود؛ زیرا این اتومبیل یک سال قبل به صورت یک اتومبیل کانسپت معرفی شده و طی چند ماه اخیر اخبار مربوط به نسخه تولید انبوه آن به صورت غیررسمی منتشر شده بود. مدیرعامل نیسان در این رابطه گفت کیو ۶۰ ترجمه نزدیک به نسخه کانسپت است؛ اما در داخل کابین بخش‌های جدیدی وجود دارد.

کیو ۶۰ به صورت استاندارد با یک موتور کاملاً جدید ۳٫۰ لیتری توربو دوقلو که عملکرد بالایی دارد، ارائه می‌شود. قدرتمندترین مدل این موتور ۴۰۰ اسب بخار توان دارد. این توان در مقایسه با توان موتور ۳٫۷ لیتری استاندارد سدان کیو ۵۰ که ۳۲۸ اسب بخار است، تفاوت چشمگیری دارد. این اتومبیل که در دسته اتومبیل‌های لوکسی مانند مرسدس سی-کلس قرار می‌گیرد، یک جعبه‌دنده ۷ سرعتی دارد و از قابلیت دیفرانسیل تمام چرخ نیز بهره‌مند خواهد شد.

یک نکته تعجب‌برانگیز در مورد کیو ۶۰ این است که یک موتور کوچک‌تر ۲٫۰ لیتری تک‌توربو نیز وجود خواهد داشت. این موتور ۴ سیلندر است و ۲۰۸ اسب بخار توان دارد. این موتورها در مدل ۲۰۱۷ کیو ۵۰ نیز ارائه خواهند شد که باعث می‌شود عملکرد این اتومبیل افزایش یابد. این نخستین تغییر موتور در خط تولید اینفینیتی است که اعمال شده است.

طراحی مدل ۲۰۱۷ کیو ۶۰ نیز کاملاً جدید است. ظاهر این اتومبیل برای یک اینفینیتی کمتر تهاجمی است. بدنه کیو ۶۰ با انحناهای صاف به انتهای گردتری می‌رسد؛ اما امضای این شرکت در گریل زاویه‌دار جلو همچنان به چشم می‌خورد که با چراغ‌های ال‌ای‌دی روشن تزئین شده است.

داخل کابین به‌روزرسانی شده و از گزینه‌هایی مانند چرم سفید یا قرمزرنگ، فیبرهای به رنگ نقره‌ای شیشه‌ای و تزئینات آلومینیومی یا چوبی بهره می‌برد. مدل جدید با قابلیت‌هایی آینده‌نگرانه‌ای مانند دستیار تغییر لاین، ترمز اورژانسی و هشدار تصادف ارائه می‌شود.

اینفینیتی به این ظاهر جدید نیاز داشت تا در بازار به رقابت بپردازد.
 

برگرفته از
Infiniti Q60
لینک کوتاه

دیدگاه