رونمایی از یک سدان و یک هاچ‌بک توسط کیا

نویسنده:

۰۳:۳۳:۱۹

مدل ۲۰۱۷ سدان فورته (Forte) و هاچ‌بک فورته ۵ (Forte5) در نمایشگاه دیترویت به نمایش گذاشته شدند.

هر دو اتومبیل تغییراتی ظاهری دارند؛ اما هاچ‌بک بیشترین تغییر ظاهری را داشته است. فورته ۵ که از زبان طراحی جدید کیا بهره می‌برد، نسخه عریض‌تری از گریل تایگر نوز کیا را دارد و تغییراتی روی سپر جلو و طراحی چراغ‌های دراز جلو نیز اعمال شده است.

همچنین یک جعبه‌دنده دو کلاچی ۷ سرعتی در فورته ۵ به کار گرفته شده که در کنار موتور ۱٫۶ لیتری توربوی این اتومبیل خودنمایی می‌کند. آمار و ارقام مربوط به توان و مصرف سوخت هنوز منتشر نشده‌اند؛ اما این موتور ۱٫۶ لیتری ۱۷۸ اسب بخاری که در مدل ۲۰۱۶ اپتیما نیز وجود دارد. در نتیجه می‌توان این آمار و ارقام را تا حدودی حدس زد. یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر با دمش طبیعی به صورت استاندارد در این هاچ‌بک ارائه می‌شود که به همراه یک جعبه‌دنده ۶ سرعتی دستی یا اتوماتیک به کار گرفته شده است.

علاوه بر ظاهر جدید، مهم‌ترین تغییر مدل ۲۰۱۷ فورته ۵ از نظر فناوری است. هم اندروید اتو و هم کارپلی با سیستم اینفوتینمنت این اتومبیل که از یک صفحه‌نمایش لمسی و ۷ اینچی بهره می‌برد، سازگار هستند. البته ابتدا سیستم‌های اندرویدی و مدتی بعد کارپلی ارائه خواهد شد. همچنین این هاچ‌بک یک سری قابلیت‌های جدید برای کمک به راننده دارد، از جمله هشدار ترافیک در تقاطع در عقب و شناسایی نقطه کور به همراه دستیار تغییر لاین.

اگر سدان چهار در فورته را ترجیح می‌دهید، باید بگوییم این سدان نیز همانند هاچ‌بک فورته ۵ از کارپلی، اندروید اتو و یک سری قابلیت‌های دیگر بهره می‌برد؛ اما از فناوری‌های نور مورب پویا، ترمز اتوماتیک اورژانسی، هشدار تصادف در جلو، هشدار تغییر لاین و دستیار حفظ لاین نیز برخوردار است.

از نظر عملکردی، سدان فورته از یک موتور ۲٫۰ لیتری بهره می‌برد که یا با یک جعبه‌دنده ۶ سرعتی دستی یا با یک جعبه‌دنده ۶ سرعتی اتوماتیک ارائه خواهد شد. تیپ EX این سدان از یک موتور قدرتمند ۲٫۰ لیتری بهره می‌برد؛ اما هنوز توان خروجی آن منتشر نشده است.
 

برگرفته از
KIA
لینک کوتاه