[اعلامیه] حمایت ایرانسل از همایش بانکداری الکترونیک

نویسنده:

۱۱:۰۴:۳۹

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این همایش با شعار «گسترش ارتباطات بینالمللی: فرصتها و چالشها» برگزار شد و ایرانسل با ارائه جدیدترین خدمات و محصولات خود در زمینه راهکارهای سازمانی و خدمات دستگاه به دستگاه در آن حضور داشت.

در افتتاحیه این همایش، که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی طیبنیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و ولیالله سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، وزیر ارتباطات طی سخنانی بر ضرورت ادامه روند گذر از بانکداری سنتی به بانکداری الکترونیک و توسعه بانکداری همراه تاکید کرد.

همچنین در این همایش، محمد فرجود مدیرکل کسبوکار سازمانی ایرانسل طی سخنانی به موضوع همکاری اپراتورها و بانکها پرداخت.

وی گفت: ارائه خدمات بانکی به صورت «همه کس، همه جا و همه وقت» موجب شده که بانکداری الکترونیک به عنوان بخش مهمی از زندگی مردم محسوب و موجب رونق بخش کسب وکار شود.

فرجود با اشاره به افزایش تعداد تلفنهای همراه به 6 میلیارد و افزایش تلفنهای هوشمند به دو میلیارد گوشی، بر نقش پررنگ اپراتورهای تلفن همراه در حوزه بانکداری الکترونیک تاکید کرد.

مدیرکل کسبوکار سازمانی ایرانسل با اشاره به برنامههای جدی ایرانسل جهت ایجاد بستر برای خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیک، برخی سرویسهای ایرانسل در این حوزه از جمله NFC، خدمات دستگاه به دستگاه (M2M)، بستر امن  همراه (APN)، کیف پول همراه (M-Wallet)، خدمات کد کوتاه دستوری USSD، خدمات بیمه همراه، رمز یکبار مصرف (OTP) و امضای دیجیتال همراه را معرفی کرد و افزود: اکنون بیش از 200هزار سیمکارت در حوزه خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیک فعال است.

فرجود با بیان این که بسیاری از خدمات بانکداری و تجارت الکترونیک بر بستر تلفن همراه  انجام خواهد شد، با اشاره به این که سیمکارت بهعنوان یک بستر امن و قابل کنترل، میتواند تضمین کننده امنیت سرویسهای مختلف بانکی باشد، بر لزوم همکاریهای گسترده تر و نزدیک اپراتورهای تلفن همراه و بازیگران حوزه بانکداری الکترونیک به ویژه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و از آمادگی این اپراتور برای سرمایهگذاری در این حوزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، همچنین در حاشیه این همایش کارگاه تخصصی با موضوع «اینترنت اشیا و خدمات دستگاه به دستگاه» توسط ایرانسل برای علاقمندان برگزار شد.
پنجمین همایش سالانه «بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت» روزهای 21 و 22 دی ماه در مرکز همایشهای برج میلاد تهران برگزار شد.
 

برگرفته از
همایش بانکداری الکترونیک
لینک کوتاه

دیدگاه