اتومبیلی که برنده چالش طراحی برتر فراری شد

نویسنده:

۰۴:۱۴:۱۴

اتومبیل کانسپتی به نام فراری منیفستو (Ferrari Manifesto) از مدرسه طراحی ISD-Rubika فرانسه برنده امسال این چالش شد. این اتومبیل به دلیل طراحی شیک بدنه، مکانسیم پیشرفته درها و ارائه بینشی کلی و منسجم برنده سومین چالش طراحی برتر فراری تعیین شد. بدنه، داخل کابین و حتی دنده این اتومبیل به صورت کامل و همراه با جزئیات طراحی شده بود که هیئت داوری متشکل از مهندسان، رانندگان و کلکسیونران فراری را تحت تأثیر قرا داد.

اگرچه برنده امسال اتومبیل کانسپت منیفستو بود؛ اما از اتومبیل کانسپت اف‌ال (FL) از مدرسه Hochschule Pforzheim آلمان نیز تقدیر و تشکر شد. این اتومبیل که شبیه وسایل نقلیه فیلم جنگ ستارگان بود، واقعاً تصویری از کابین آینده یک فراری را طراحی کرده بود؛ کابینی که از اشکال، مواد و فناوری‌های غیرعادی بهره می‌برد. تمام دینامیک‌های این وسیله نقلیه مانند فرمان، ترمز و شتاب از طریق سوپاپ کنترل می‌شوند. به جای پدال‌ها یک حامی جابه‌جاشونده پایی وجود دارد و هر صندلی از واحد خنک‌سازی و زیرسری معلق مختص خود بهره می‌برد.

چالش طراحی برتر میان مدرسه‌ای فراری از یک بخش رأی‌گیری آنلاین نیز بهره می‌برد که طرفداران می‌توانند به انتخاب خود، برنده جایزه Premio Speciale را تعیین کنند. امسال اتومبیل کانسپت striking de Esfera از دانشگاه هونگیک سئول کره، برنده این جایزه شد. با بررسی این اتومبیل‌های کانسپت می‌توان متوجه شد که فراری آینده‌ای روشن در پیش دارد.


 

برگرفته از
Ferrari Manifesto
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “اتومبیلی که برنده چالش طراحی برتر فراری شد”