شایعات اپلی: رئیس پروژه ماشین الکتریکی اپل این شرکت را ترک گفته‌است!

نویسنده:

۱۱:۲۸:۵۰

پیش از این گفته می‌شد که استیو زادیسکی در اپل مسئول نظارت بر پروژه ماشین الکتریکی این شرکت طی دو سال گذشته بوده است.  اکنون شنیده می‌شود که او شرکت را ترک گفته است. این خبری است که روز جمعه توسط وال استریت ژورنال منتشر شد و این رسانه مدعی است که از منبعی نزدیک به اپل این اطلاعات را کسب کرده است.
 
زادیسکی کسی است که پیشتر با تیم‌های آیپاد و آیفون کار کرده است. وال استریت ژورنال می گوید که وی به دلایل شخصی اعلام نشده اپل را ترک کرده است.
 
وال استریت ژورنال می‌گوید هنوز مشخص نیست که چرا یک کهنه‌سرباز ۱۶ ساله اپل را ترک گفته است. این در حالی است که وی هنوز پروفایل لینکدین خود را تغییر نداده و وضعیت کاریش فعالیت به عنوان پرسنل اپل است.
 
اپل تا کنون از هر گونه اظهار نظر در این مورد خودداری کرده است.
 
اپل هیچ‌گاه تایید نکرده که به دنبال ساخت ماشین الکتریکی است، اما این شرکت ده‌ها نفر از متخصصان صنعت اتومبیل را استخدام کرده که بسیاری از آنها از اتومبیل‌سازان بزرگی چون فورد و مرسدس بنز بیرون آمده‌اند.
 
تیم کوک، مدیرعامل اپل نیز سال ۲۰۱۴ دیداری از دفتر مرکزی BMW داست و معاون ارشد اجرایی  اپل هم دیداری از کارخانه Leipzig این اتومبیل ساز داشته ت دریابد آنها i3 الکتریکی را چگونه می سازند. البته این دیدار کاملا سری بوده و تنها شایعات آن در برخی اخبار شنیده شده است.
 
و این مقاله بدون نتیجه‌گیری به پایان می رسد. زیرا به نظر می رسد که  اپل  به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده گجت های الکترونیکی بی میل نیست که یک اتومبیل مسافرتی ویژه خودش را طراحی کند. البته این موضوع هم دوباره به نقل از منابع نزدیک است و نمی‌توان در خصوص آن اظهار نظری کرد.
 
همچنین BMW به عنوان بزرگترین شرکت فروشنده اتومبیل‌های لوکس و اعلا درباره اشتراک دانش تولید و مونتاژ محصولش بسیار محتاط است و معمولا از بعید است به تولید کننده قطعات برای شرکتهای نرم‌افزاری یا غول‌های اینترنتی تبدیل شود.
 
اما یکی از منابع خبری ناشناس می‌گوید  که صحبتهای اولیه‌ای میان مدیران ارشد این دو شرکت صورت گرفته است.
 

 
 

برگرفته از
ماشین الکتریکی اپل
لینک کوتاه

دیدگاه