گوگل (آلفابت) در حال سبقت از اپل به عنوان با ارزشترین شرکت کهکشان

نویسنده:

۰۳:۰۷:۴۶

در حال حاضر آلفابت توانسته به عنوان پرافتخار «با ارزشترین شرکت دنیا» بسیار نزدیک شده و آماده یک جهش دیگر برای عبور از اپل و ربودن این عنوان از چنگ غول تکنولوژی کوپرتینو نشین است.
 
در حال حاضر مجموعه شرکتهای زیر مجموعه برند روبه رشد و مترقی گوگل، عملکرد بسیار خوبی داشته و ارزشی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار دارند.  و به سرعت در حال کم کردن فاصله خود با رقیب دره سیلیکونی، اپل هستند. در همین حال شرکت اپل عملکرد چشمگیری نداشته است. در صورتی که مردم از خرید موبایل (آن‌گونه که در گذشته می‌خریدند) خودداری کنند، به راحتی می‌توانند شرکت اپل را نابود کنند. این شرکت بیش از نیمی از درآمد خود را متکی بر فروش آیفون است.
 
در همین حال Alphabet قرار است چه اهدافی را دنبال کند؟ خب، گوگل (منظور گوگل اصلی است) حتی زمانی که لباس «اتاق فکر شهری» را به تن می‌کند، هنوز هم پادشاه تبلیغات است. البته Alphabet عصر جدیدی از ماشینهای خودران، رباتهای جاسوس، و اینترنت فوق سریع را ارائه کرده است. سال ۲۰۱۶ برای آلفابت سالی موفق و بزرگ خواهد بود. با وجودی که ممکن است برای شرکت اپل اینگونه نباشد.
 
اگر چنین اتفاقی در واقعیت روی دهد و گوگل به پایان صعود و پیشروی خود به بالاترین نقطه ممکن در کل دنیا برسد، شاید بخواهید با فرمانروای جدید زمین، لری پیج آشنا شوید. در یکی از شماره‌های ویژه نیویورک تایمز (که پیج ازاظهار نظر درمورد آن امتناع کرد)، از بنیانگذار و مدیرعامل شرکت گوگل تصویر افرادی شاد و شیک پوش معمولی ارائه شده است که ممکن است این ذهنیت را به وجود آورد که این افراد میلیاردر نیستند. نیویورک تایمز می‌نویسد:
«لری پیج یک مدیر ارشد اجرایی معمولی نیست. و از بسیاری جهات باید گفت که او اصلاً در تعریف یک مدیرعامل نمی گنجد. رهبران شرکتهای بزرگ تمایل دارند بخش مهمی از زمان‌شان را به حضور در کنفرانسهای سرمایه گذاری یا معرفی محصولات جدید در سالن نمایش صرف کنند. اما آقای پیج که ۴۲ سال سن دارد، از سال ۲۰۱۳ در نشست گزارش مالی شرکت نکرده است. بهترین راه یافتن او، کنفرانس Google I/O است. این کنفرانس گردهمایی سالانه ای سا که در آن شرکت گوگل از محصولات جدید رونمایی میکند. لری معمولا از روی سن رفتن چشم‌پوشی می‌کند و به سوی جمعیت انبوه طرفداران و امضا بگیران می‌رود که هنگام خروج او باعث شلوغی و همهمه می‌شوند.
 
تنها یک شخص معمولی مسئول هدایت و مدیریت با ارزش ترین شرکت تاریخ معاصر است.
 
با همه این تفاسیر فکر کنم اگر گوگل یک میلیارد دلار به شرکت اپل بدهد تا هم چنان روی گوشیهای خود فعالیت کند، یک سرمایه‌گذاری بسیار هوشمندانه برای گوگل خواهد بود.
 

 

برگرفته از
Alphabet
لینک کوتاه

دیدگاه